PlayStation Store Web ve Mobil Üzerinden Eski Konsollara Oyun Satmayacak

PlayStation hesap sahiplerine gönderilen bir e-postada Sony, Playstation Store web ve mobil deneyiminin geleceğini doğruladı ve sızdırılan e-postada ortaya çıkan değişiklikleri onayladı.

PlayStation Store

Playstation geliştirici ortaklarına gönderdiği e postayla, web sürüm için 19 Ekim ve mobil cihazlar için 28 Ekim‘den itibaren belirli dijital ürünlerin satın alınamayacağını bildirdi.

  • PlayStation 3 oyunları ve eklentileri
  • PSP oyunları ve eklentileri
  • PlayStation Vita oyunları ve eklentileri
  • Uygulamalar
  • Temalar
  • Avatarlar

Sony, “İstek Listeniz” özelliği de aramızdan ayrılıyor dedi. Şu anda istek listenizde bulunan tüm ürünler kaldırılacak. Kullanıcılar PS3, PSP ve Vita oyunlarını ileri tarihlerde tekrar cihazların Playstation Store‘u üzerinden satın alabilecekler. Bu nedenle geçmiş nesilde çıkmış olan bir oyunu deneyimlemek için cihazlara sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca uygulamaları, temaları ve avatarları satın almak için bir PS4‘e sahip olmanız gerekiyor.

Sony, ortaklarına müşterilerin önceden satın aldıkları eski nesil sistemlerin yanı sıra mevcut PS4 uygulamaları, temaları ve avatarlarından içerik saklayabileceklerine dair söz verdi.

Şirketin yaptığı bu hareketler PS5 ile revizyona gidilmek istemesi mi yoksa yoksa farklı sebepler mi olduğu şuanlık bilinmiyor.

Daha fazla oyun haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR