Protestolar Oyun Şirketlerinden Destek Aldı

protestolar oyun

Protestolar oyun şirketlerinden büyük destek aldı. Sony, Playstation, Riot ve Naughty Dog #BlackLivesMatter hashtagi altında yaşanan olaylara destek gösterdi.

Amerika’da yaşanan olaylar çığ gibi büyümeye devam ediyor. Konuya dünya çapından birçok sanatçının yanı sıra, oyun şirketlerinden de büyük destek geldi. Bazı popüler oyun şirketleri protestolar konusunda ezilenlerin yanında olduklarını dile getirdi.

protestolar oyun

Protestolar Oyun Firmaları Tarafından Desteklendi

Konuyla ilgili olarak twitter üzerinden firmalar şunları söyledi:

Siyahilerin yaşadığı şiddet ve ırkçılık hakkında sessiz olmak suç ortaklığıdır biz bugün ve her gün siyahiler ile dayanışma içerisindeyiz.

Sony

Artık hiçbirimizin sessiz kalma zamanı değil. Çok uzun zamandır Amerika’da çok fazla sistematik sorun yaşandı. Çok fazla kişi oğullarını, kızlarını, kardeşlerini, babalarını ve annelerini kaybetti. Irkçılık ve adaletsizliğe karşı dayanışma içerisindeyiz.

Şimdi herkesin, siyahi karşıtı ırkçılık ve şiddete son verme zamanı. Naughty Dog olarak biz, ulusal ve yerel organizasyonlara bağış yapıyoruz. Lütfen siz de bağış yapmayı düşünün.

Amerika’da bu değişimi görmeyi umuyoruz.

Naughty Dog

Siyahilere karşı sistemik ırkçılık ve şiddeti kınıyoruz.

Empati ve anlayış ile dolu bir gelecek için çalışmaya devam edeceğiz ve siyah yapımcılarımız, ailelerimiz ve arkadaşlarımızın yanında olacağız.

Playstation

Riot Games, tüm adaletsizlik, ırkçılık, ön yargı ve nefret eylemlerine karşı siyahilerle dayanışma halindedir. Sessizlik bir seçenek değil. Seslerimiz birlikte yükselsin ve eylemlerimiz ilerlemeye öncü olsun. Toplumumuz, renklerimizden daha fazla anlam içeriyor.

Riot Games

Protestolar oyun şirketleri tarafından büyük önem arz ediyor, bu konuda hassasiyet gösteren firmalar bilinirliklerini de arttırıyor. Peki siz Amerika’da yaşanan siyahi ayaklanması protestoların oyun şirketleri tarafından desteklenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

black lives matter

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın !