PS5 Digital Edition ile Kutulu Oyunları Yükseltme

PS5 Digital Edition ile Kutulu Oyunları Yükselt

Gelen bilgilere göre PS5 Digital Edition ile kutulu oyunları yükseltmek sorun olacak. Cihaz fiziksel girişe sahip olmadığı için, ücretsiz alım yapılamayacak.

Yeni gelen haberlere göre PlayStation 5’in dijital sürümünde önceki nesile ait olan oyunların ücretsiz alımı gerçekleşemeyecek. Daha doğrusu, kutulu oyunlar için bu böyle olacak. Çünkü, dijital sürüm olduğu için, cihaz fiziksel bir giriş barındırmayacak ve fiziksel giriş olmadığından dolayı önceki nesilin ücretsiz oyununu alamayacak.

PS5 Digital Edition ile Kutulu Oyunları Yükselt

PS5 Digital Edition ile Kutulu Oyunları Yükseltmek İmkansız

Yeni nesilin en çok övündüğü konulardan birisi; önceki nesile ait olan oyunların ücretsiz olarak yeni nesilde de kullanılabilecek olması. Dijital sürümler için bu böyle, bu noktada sorun yok. Dijital olarak aldığınız bir oyunu sonraki nesil cihazda da rahatça kullanabileceksiniz. Ancak PlayStation özelinde Digital Edition için bu durum biraz sıkıntılı. Kutulu oyun arşivciliği yapanlar üzülebilirler, ancak aldıkları kutulu oyun ilgili cihaz sürümü ile ne yazık ki bedava erişim sağlamayacak. Eğer yükseltme istiyorlarsa, dijital satın alım yapmak zorundalar.

PS5 Digital Edition ile Kutulu Oyunları Yükselt

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.