PS5’de Göreceğimiz Dikkat Çeken Oyunlar Part 2

PS5’de göreceğimiz dikkat çeken oyunlar serimizin 2. yazısı ile sizlerleyiz. Bildiğiniz üzere piyasaya çıkacak PS5 için birçok oyunun adı geçiyor, biz de edindiğimiz bilgiler ile bu haberleri sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz.

Watch Dogs: Legion

PS5'de Göreceğimiz Dikkat Çeken Oyunlar

PS5’de göreceğimiz dikkat çeken oyunlar listemizin ilk oyunu Watch Dogs: Legion. Ubisoft’un bir diğer oyunu olan Watch Dogs: Legion da yeni nesil konsollara gelecek. Yapımdaki en dikkat çeken unsur ise hikayenin bir ana kahramanı olmaması. Açık dünyadaki işe yarar NPC’leri ekibimize alıp görevleri onlar ile yapıyoruz. Belli bir ana karakterin olmaması oyunu olumlu yönde mi olumsuz yönde mi etkileyecek oyun çıktığında öğreneceğiz.

Dying Light 2

PS5'de Göreceğimiz Dikkat Çeken Oyunlar

İlk oyun sahip olduğu parkur mekanikleri, hikaye, görsellik ve atmosfer ile kendini oldukça sevdirdi. Türk oyuncu topluluğu açısından ise oyunun farklı bir önemi var. Harran’da zombi tekmeliyorduk. Bunu kim sevmez ki? İkinci oyun ise farklı bir karakteri oynayacağız. İlk oyundan en büyük farkı ise hikayeyi bizim yönlendirmemiz ve kendi kararlarımızın sonuçlarının çok açık bir şekilde yüzümüze vurulacak olması. Çıktığı zaman çok konuşulacak bir oyun olacağından eminim.

Hitman 3

PS5'de Göreceğimiz Dikkat Çeken Oyunlar

Hitman 3, 2016 yılında çıkan Hitman oyunu ile seriyi sıfırlayan ve farklı bir hikaye başlatan serinin son oyunu olacak. Ajan 47 yine harika mekanikler ve gizlilik elementleri ile hayranlarıyla buluşacak.

Cris Tales

PS5'de Göreceğimiz Dikkat Çeken Oyunlar

JRPG dövüş mekaniklerine sahip olan aksiyon macera oyunu Cris Tales, kendine has grafik ve sanat tarzı ile öne çıkıyor. Karanlık bir masal dünyasında ilerlediğiniz, bağımsız bir geliştirici tarafından yapılan aksiyon macera oyunu.

Deathloop

PS5'de Göreceğimiz Dikkat Çeken Oyunlar

Arkane Studios tarafından geliştirilen Deathloop, birinci şahıs bakış açılı bir aksiyon/macera shooter oyunu. Yine bir Arkane oyunu olan Dishonored ile benzer mekaniklere sahip. Öldükçe yeniden başladığımız farklı bir oynanış mekaniği de bulunduruyor.

The Lord Of The Rings: Gollum

PS5'de Göreceğimiz Dikkat Çeken Oyunlar

Gollum’u hepimiz filmlerden ve kitaplardan tanıyoruz. Fakat sadece Gollum’a odaklanmış, LOTR evreninde geçen bir oyun nasıl olur sizce? Oyun günümüz yapımlarına göre daha kısıtlı bir bütçeye sahip olsa da yapımcı, oyunun bizi daha önce Gollum’a bakmadığımız bir bakış açısıyla ele alacağımızdan bahsetti. LOTR fanları korkmasın, yapımcı oyunun kitapların çizgisinden çıkmayacağını da ekledi.

Bugsnax

PS5'de Göreceğimiz Dikkat Çeken Oyunlar

Grafikleri Animal Crossing’i andıran Bugsnax aynı grafikleri gibi minik tatlış bir oyun. Oyunda doğada bulunun yiyecekleri yiyen yaratıklar olarak oynayacağız. Garip olan kısım ise uzuvlarımız yediğimiz yiyeceklere dönüşüyor olması. Çilekten bacak gibi garip ve iştah açıcı tadımlık bir oyun.

Outriders

PS5'de Göreceğimiz Dikkat Çeken Oyunlar

2020’nin sonunda gelecek olan Outriders hakkında pek bilgi yok. Fakat geliştiricinin tanımlamasına göre oyun CO-OP RPG Shooter türünde.

Gods and Monsters

PS5'de Göreceğimiz Dikkat Çeken Oyunlar

Ubisoft’un en farklı gözüken oyunlarından birisi Gods and Monsters. Zelda ve Odyssey karışımı gibi duran oyun diğer Ubisoft oyunlarına kıyasla grafik tarzı olarak başka bir konumda kalıyor. Farklı şeyler yapmaya çalışan Ubisoft başaracak mı merak konusu.

Fortnite

PS5'de Göreceğimiz Dikkat Çeken Oyunlar

PS5’in çıkışıyla birlikte gelecek olan oyunlardan biri de Fortnite. Oyun PS5 için özel bir güncelleme alacak ve ayrıca 2021’in ortalarında oyun Unreal Engine 5 oyun motoruna yükseltilecek.

Destruction Allstars

PS5'de Göreceğimiz Dikkat Çeken Oyunlar

Rocket League sayesinde arabalar ile spor yapmıştık. Şimdi ise Destruction Allstars’da araba kullanarak savaş yapacağız. Oyun, Lucid Games tarafından PS5’e özel olarak çıkışını yapacak.

Bunun gibi daha fazla içerik için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR