PS5’de Göreceğimiz Dikkat Çeken Oyunlar

PS5’de göreceğimiz dikkat çeken oyunlar listemizin son partına hoş geldiniz. Bu listemizde önümüzdeki zamanlarda PS5’e gelecek olan dikkat çekici oyunları tekrar listeleyeceğiz. İsterseniz hemen başlayalım.

Horizon Forbidden West

PS5'de Göreceğimiz Dikkat Çeken Oyunlar

Yazıyı düzenle

Ön izleme(yeni sekmede açılır)(opens in a new tab)Başlık ekle

Sony bir PS Exclusive olan serinin ilk oyununu PC platformuna da getirerek çokça konuşulmuştu. Şimdi ise Aloy PS5’e yine harika manzaralar ve robotik dinozorlar ile savaşmak için geri geliyor. Trailer’da gösterilen dünyasıyla ve grafikleriyle oyuncuları şaşırtmıştı. PS5’in potansiyelini belirgin bir şekilde göreceğimiz oyunların başını çekecek.

Resident Evil: Village

PS5'de Göreceğimiz Dikkat Çeken Oyunlar

Capcom’un açıklamasına göre Resident Evil: Village şimdiye kadar yapılmış en korkunç ve karanlık Resident Evil oyunu olacak. Oyun Resident Evil 7’de olduğu gibi birinci şahıs bakış açısı ile oynanacak. Dehşet verici bir deneyime hazır olun.

Demon’s Souls

Yaptıkları oyunlar ile bir tür ortaya çıkaran Fromsoftware’in oyunu ve evet yine saç yolduran bir oyun Demon’s Souls. İlk çıkışını 2009 yılında yapan oyun Remake ile PS5’e özel olarak gelecek. Sinirden kolu falan fırlatmayın, aman dikkat.

Gran Turismo 7

Polyphony Digital’in başarılı yarış serisi PS5 ile tekrar geliyor. Gran Turismo hakkında pek bir bilgi yok. Fakat yeni nesil konsolların teknolojisiyle dudak uçuklatan grafikler ve muhteşem ortamlarda araba sürüş zevkini bekleyebiliriz.

Dirt 5

Yarış oyunları denince akla pek çok isim geliyor. Fakat Off-Road yarış denince akla gelen en başarılı isim Dirt serisi. Dirt 5 tarafında Nolan North ve Troy Baker’ın da oyunda yer alacağı dışında pek bilgimiz yok.

Chorus

Chorus, Bir zamanlar içinde bulunduğu kültü yok etmek için Forsaken adlı uçağını kullanan Nara adlı karakterin hikayesini anlatan bir oyun olacak. Oyundan detaylı bir bilgi olmasa da Trailer, Everspace ile Hellblade oyunlarını andırıyor.

Metal: Hellsinger

Doom tarzı FPS tarzını benimseyen oyunda bolca metal şarkılar bulunuyor. Oyundaki şaşırtan mekanik ise silah ile ateş ederek müziğin ritmini tutmaya çalışıyorsunuz ve buna göre puan kazanıyorsunuz. Kim kafa sallaya sallaya canavar öldürmek istemez?

Sherlock Holmes: Chapter One

Bu liseli filmlerinden çıkmış yakışıklı abimizin Sherlock Holmes olduğunu kabul etmekte zorlanabilirsiniz. İlk gördüğüm de ben de şaşıp kalmıştım. Bu zamana kadar bir çok Sherlock Holmes oyunu oynadık, fakat aralarında Sherlock’un en genç halini bu oyunda göreceğiz. Bu çılgın yakışıklımız annesinin ölümünün arkasındaki gizemi ortaya çıkarmak için kollarını sıvayacak. Ama sakın yalnız olduğunu düşünmeyin, Sherlock’un sadık dostu Doktor Watson da oyunda yer alıyor. Ünlü dedektifimiz PS5 için 2021’de çıkışını yapacak.

Little Devil Inside

Little Devil Inside tatlı ve çizgi film tarzı grafikleriyle bir Aksiyon/RPG oyunu. Hakkında ne yazık ki bilmesek de trailerdan gördüğümüz kadarıyla farklı bölgeler ve çeşitli atmosferlerde düşman olduğunu tahmin ettiğimiz kişilerden kaçıyoruz. Son zamanlarda gündeme ırkçı olaylarla gelmiş olsa da oyunun iyi çıkmasını umuyoruz.

Heavenly Bodies

Heavenly Bodies, oyunculara yerçekimsiz ortamda eşsiz bir deneyim sunuyor. Oyundaki amacımız uzaydaki bir uzay istasyonunu çalışır halde tutmak. Fakat farklı olan şey ise karakterimizin sağ kol, sol kol, sağ ayak ve sol ayağının kontrolünün tamamen bizde olması. DualSense ile size yaptığınız her eylemin sonucunu hissettirecek bir yapıda olan oyun, farklı bir deneyim isteyenler için biçilmiş kaftan.

Jett: The Far Shore

Hakkında pek bir şey bilmesek de Superbrothers tarafından geliştirilen oyun, Jett’in keşif için bir gezegene gelmesini anlatacak.

PS5’te göreceğimiz dikkat çekici oyunlar bu kadardı. Daha fazla bu tarz içerikler için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.