Rainbow Six Siege İçin Google ve Apple Davalık Oldu

rainbow six siege

Rainbow Six Siege ile büyük başarı yakalayan Ubisoft maalesef ki devlerin pençesinden kurtulamıyor. Geçtiğimiz günlerde mobil kanatta Area F2 oyununu yayınlayan Google ve Apple, Ubisoft tarafınca davalık oldular. Ubiosft, geliştiricisini ünlü ticaret devi Alibaba’nın şirketi Ejoy’un yaptığı Area F2 adlı oyunun karbon R6 kopyası olduğunu düşünüyor. Özellikle rekabetçi, e-spor ve multiplayer odaklı taraflarıyla öne çıkan R6’nın herhangi bir firma tarafından esin kaynağı olması hiç anormal değil. Yapımcı firma Ejoy’da bu durumu reddetmiyor zaten, açık açık oyunu geliştirirken R6’dan ilham aldıklarını belirtiyorlar.

Oyun Gerçekten Rainbow Six Siege Kopyası Mı?

rainbow six siege

Ubisoft bu konu hakkında: “Rainbow Six Siege bütün dünyadaki en popüler rekabetçi multiplayer oyunlardan ve bizim en değerli markalarımızdan biri. Area F2 adlı oyunun neredeyse her yönü -operatör seçme ekranından tutun, son puanlama ekranına kadar- Rainbow Six Siege’nin kopyası olduğunu yansıtıyor. Bize göre bu oyun, Rainbow Six Siege’nin popülaritesini kullanrak, R6 oyuncularını çekmeye ve onlardan para kopartmaya çalışıyor.” dedi. Area F2’yi mobil mağazalarından silmeyi reddeden Google ve Apple bu konu hakkında bir açıklama yapmadı. Area F2’nin yapımcı firması Ejoy’da, oyunu oldukça uzun süredir bağımsız olarak geliştirdiklerini ve herhangi bir içerik kopyasının söz konusu olmadığını, Ubisoft’a saygı duyduklarını ve yasal ekipleriyle beraber onlarla irtibatta olacaklarını söyledi.

Biz, “Karbon kopya” tabirinin biraz ağır kaçtığını kabul ederek, Area F2’nin R6’dan bol bol esinlenme aldığını kabul ediyoruz. Bakalım bu işin sonu nereye gidecek.

Daha fazla haber için instagram sayfamızı ve internet sitemizi takip etmeyi unutmayın!