Razer Blade 15’e Yenilenmiş Klavyeler Geliyor

razer blade 15

Razer, yaratıcı profesyoneller için yüksek güçlü, yüksek fiyatlı bir dizüstü bilgisayar olan yeni Razer Blade 15 Studio Edition’ı duyurdu. Razer, “ses mühendisinden, VFX sanatçısına kadar her tür yaratıcıyı karşılamak için tasarlanmış mobil bir iş istasyonu” olduğu söylemekte.

Unutulmaması gereken birkaç özelliği var, ancak en çok heyecanlandıran özellik güncellenmiş klavye düzeni.

Razer Blade 15 neden klavyesi konuşuluyor?

Geçtiğimiz yıl bazı bıçak sahipleri için kötü rüyalara sebep olan Razer’in klavye düzenleri olmuştur. Özellikle, bıçaklar shift tuşunun solundaki yukarı yönlü anahtarı sıkmak için meşhur olmuştur.

Neyse ki, Razer dualarımızı duydu ve bu yıl bazı Blade sürümlerine yeni bir düzen getiriyor. Blade 15 Studio alıcıları; aşağıda dört ok tuşunun tümü ile genişletilmiş bir shift tuşu içerir. Aşağıdaki render içinde ne kadar iyi göründüğünü görebilirsiniz.

Razer Blade 15 Studio Edition klavye

Blade’in ayrıca güç kullanıcılarını heyecanlandırabilecek yeni bir işlemci çipi var: sekiz çekirdekli Core i7-10875H. Test sonuçlarına göre bu makine hem oyun hem de verimlilik çalışmalarında mükemmel sonuçlar alıyor.

Geçen yılki yineleme gibi, yeni Blade de Nvidia’nın 16 GB RAM (QuadDR6) içeren Quadro RTX 5000 Studio Edition grafik kartını içeriyor. Geçen yılki modelden ilham alınan, Razer’in DCI-P3 renk alanının yüzde 100’ünü kapsadığını söylediği sadece 1 ms’lik yanıt süresine sahip 15,6 inç 4K OLED dokunmatik ekran. Ve ince 4.99mm çerçevelere ve sadece 0.7 inç kalınlığında kompakt bir alüminyum şasiye sahip hoş görünümlü gerçek anlamda bir makine.

Daha fazlası için Otağ‘ı, İnstagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!