Renault Elektrikli Otomobilleri Yükseliyor

Renault elektrikli otomobilleri Avrupa piyasasındaki liderliğini güçlendirmek için çeşitli hamleler uyguluyor.

Birkaç gün önce firmanın yönetim kurulu başkanı Jean-Dominique Senard, Fransız Parlamentosu’ndaki bir oturumda ülkeyi uyardı, ancak tüm Avrupa “Çin yapımı” ilgili araçların gelişmesine karşı. BYD, Polestar (Volvo/Geely), Xpeng Motors ve hatta MG (günümüzde Saic’e ait olan eski İngiliz spor araç markası) saldırılarıyla karşı karşıya kalan firma, Avrupada’daki ilgili araç piyasasındaki liderliğini güçlendirmek için çeşitli hamleler uyguluyor. Yeni CEO Luca De Meo’nun ilk hamlesi ilgili araç filosu ve plug-in hibrit filosu altyapı projelerini kolaylaştırmak için kurulan yeni grup şirketi Elexent’in doğuşu oldu. Şirket; şarj çözümleri, danışmanlık, tasarım, kurulum ve yönetimi sağlayarak ilgili araç filosu projelerini geliştirmeyi hedefliyor.

Renault Elektrikli Otomobil
Renault Zoe

Renault Elektrikli Otomobilleri Arşta

Yalnızca Zoe değil, elektrik her zaman firmanın stratejilerinin merkezinde yer alıyor. Koronavirüs nedeniyle yaşanan yavaşlamanın ardından program tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz yıl firmanın ilgili departmanı başkanı Gilles Normand’ın da açıkladığı gibi tüm dünyada sıfır emisyonlu iki milyon araç satıldı. Haziran ayı, aylık 10.000’den fazla siparişle Zoe için yeni bir rekorla kapandı. Elektrikli otomobiller Avrupa’da %4’lük pazar payına ulaşırken İtalya’da %1.6’lık bir teşvik oranına ulaştı. Fransız şirket, 2022 yılına kadar segmentin %80’nini 8 model ile kaplamayı hedefliyor.

Renault Elektrikli Otomobil
Renault Twizy

Renault elektrikli otomobilleri yazımızın sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR