Renault ve Google Ortaklığının Detayları Ortaya Çıktı

Renault ve Google ortaklığının detayları ortaya çıkıyor. Firma, fabrikalarındaki üretim süreci aşamasını geliştirmek için dijitalleşecek. Firma, bu projesini Google ile gerçekleştirecek.

Günümüz teknolojisinden yararlanan otomobil sektörü her geçen gün ciddi adımlar atmaktalar. Yılladır hem ülkemiz hem de dünayada varlığını sürdüren firmada bu teknolojik gelişmelerden yararlanmak istiyor. Bu doğrultuda fabrikalarını dijitalleştirerek üretim aşamasını hızlandırmak isteyen firma, ünlü teknoloji devi ile işbirliği yapacak.

renault ve google ortak

Renault ve Google Ortaklığın Detayları

Fransız Otomotiv Grubu 2016 yılından bu yana, Grubun dünyadaki 22 bölgesinin (araç üretiminin% 76’sını oluşturan) endüstri verilerini, 2.500’den fazla makineyi birleştirmek ve toplamak için dijital platformunu geliştirmekteydi. Cloud ile imzalanan yeni ortaklık, Renault Grubu’nun endüstriyel verilerini bu yönetim platformun da optimize etmeyi amaçlıyor. Ayrıca, bu işbirliğinin uzun vadede tüm otomotiv sektörünün yararına olabilecek yeni çözümlerin tasarlanmasını ve geliştirilmesini teşvik edeceği düşünülüyor.

renault ve google ortak

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR