Resmi Olarak Yeni Toyota Yaris Üretimine Başlandı

Toyota Motor Fransa, Valenciennes’deki tesisinde yeni nesil TNGA tabanlı Toyota Yaris üretim çalışmalarına resmi olarak başladı.

Firmanın Fransa kolu; Türkiye, İngiltere ve Rusya’dan sonra yeni platformu olan TNGA tabanlı yapım ile açılan dördüncü fabrika oldu. Bununla birlikte yeni araç, Avrupa’da yeni nesil 1.5 L TNGA donanımına sahip olacak. Firma, TNGA platformuna sahip araçların yapım izni ve teşviği için 300 milyon euro gibi bir yatırımı da gözden çıkarmış durumda.

Toyota Yaris Üretim

Toyota Yaris Üretiminin Önemi

Yeni nesil aracın, en belirgin özelliklerinden biri yeni yapım hatları ve boyamaya uyum sağlamak için üretilen yeni plastik iç parçalar. Firmanın Fransa kolu, bu yeni parçaların yapımı ile çalışan sayısını 2020 sonunda 3600’e ulaşmasını bekliyor.

Toyota Motor Fransa Başkanı ve CEO’su Luciano Biondo şunları söyledi:

Aracın dördüncü nesil üretiminin başlaması, yılda 300.000 adet üretilen hedefimize doğru adımlarımızı kuvvetlendiriyor. 2021’in ortalarında üretilecek ikinci model olacak yeni kompakt SUV Yaris Cross ile hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. 100 milyon euroluk ikinci bir yatırım ile Yaris Cross’un üretimini destekleyeceğiz ”dedi.

Toyota Yaris Üretim

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR