Ricky Gervais İptal Kültürü Açıklamaları Yaptı

Ricky Gervais iptal kültürü hakkında açıklamalar yaptı. The Office dizisinin bu yüzden olduğundan daha farklı bir şekilde çekildiğini öne sürmekte.

2001-2003 yılları arasında BBC kanalında yayınlanan komedi dizisinde ofis menajerini canlandıran Gervais, iptal kültürü ve o zamanlarda oynadığı dizi hakkında Times Radio’ya şunları söyledi:

“Dizi resmen her şey hakkında bir gösteriydi. Dizi farklarla ilgiliydi. İnsanların cinsiyetle, ırkla ilgili söyledikleri, yanlış bir şey ifade etmekten korktuklarını anlatan bir diziydi. Şuan yayınlanan Office dizisinde insanların tam olarak esprileri anlayabildiğini ve bağlam kurabildiğini düşünmüyorum.

“BBC bu dönemde yayınladığı her dizi hakkında çok dikkatli davranıyor. Yayıncılar dizilerdeki esprilere gülse bile bunların fazla ofansif olabileceğinden endişeleniyor.”

Ricky Gervais İptal Kültürü

Ricky Gervais İptal Kültürünün Sonununu İstiyor

İlgili söylemler, bu hafta yayınlanan ve bazı akademisyenler ve yazarlar tarafından imzalanan açık mektuptan sonra daha da arttı. Mektupta, J.K. Rowling, Margaret Atwood ve Noam Chomsky, ilgili durumun sonunun gelmesi için çağrıda bulundu ve ücretsiz konuşmalar için destek verdi.

Mektupta, J.K. Rowling, Margaret Atwood ve Noam Chomsky, ‘kültürü iptal etmek’ için son verilmesi çağrısında bulundu ve ücretsiz konuşma için destek verdi.

Özgür konuşmanın ne olduğu hakkında birkaç cümle kuran Gervais, her şeyi çok ciddiye alan öfke çetelerinin olduğunu ve özgür konuşmanın eleştirisiz konuşmadan çok farklı bir şey olduğunu söyledi.

Rick Gervais sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bazı insanlar özgür konuşmanın ve ifade özgürlüğünün akıllarına ne gelirse onu söyleyebilecekleri olduğunu düşünüyor. Söylediğiniz her şeyin bir sonucu var ve bunlar başkalarına zarar vermemeli.”

Ricky Gervais İptal Kültürü

Ricky Gervais iptal kültürü haberini sizlere sunduk. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR