Riot Games’in Animasyon Dizisi Arcane Ertelendi

League of Legends’in 10.yıl kutlamalarında Riot Games, bir animasyon dizisini duyurmuştu. Arcane ertelendi. Tanıtım fragmanı dışında dizi ile alakalı Riot Games elle tutulur bilgi paylaşmadı, video oyun şirketi, “Arcane inanılmaz bir hikayesi olan animasyon dizisi olacak” vaadi ile 2020 yılında planlanan ilk sezon için sabırlı olmalarını istemişti.

Arcane Ertelendi COVID-19 Engeline Takıldı

Riot, 2020 yılında çıkmasını planladıkları Arcane animasyon dizisini, COVID-19 salgını nedeniyle ertelemek zorunda kaldılar. Oyun şirketi, hayal kırıklığına uğrattıkları için özür dileyerek 2021 yılına ertelendiğini açıkladılar.

Riot Games’in konu ile ilgili açıklaması:

Bu yıl sizlere animasyon dizisini yayınlamayı çok istiyorduk, ancak COVİD-19 salgını nedeniyle, iş arkadaşlarımızın can güvenliği için ertelemek zorunda kaldık. Özellikle iş arkadaşlarınızın IRL’sini (Gerçek hayat) göremediğiniz bir dünyada animasyon dizisi geliştirmek ve üretmek çok zor. Şimdilik video görüşmelerimiz var, bu yardımcı oluyor, ancak yaratıcı enerjinin gerçekten akmasını sağlayabildiğimiz bir odada olmanın yerini tutmuyor.

Riot Games

Riot, bu yıl salgına rağmen Valorant’ı beta sürümünden çıkartıkları için oldukça mutlu olduklarını belirtiler. Olan bu gelişmeler içerisinde Riot Arcane hakkında yeni bir bilgi aktarmadı.

arcane ertelendi

Gelişmeler oldukça sizleri haberdar edeceğiz. Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.