Rockstar Games: Red Dead ve GTA Online Kapatılıyor

gta online kapat

Red Dead ve Gta Online kapatılıyor. ABD’de yaşanan protestolara dikkat çekmek isteyen Rockstar Games böyle bir karar aldıklarını duyurdular.

ABD’de yaşanan George Floyd olayından dolayı protestolar sürmeye devam ediyor. Her geçen gün büyüyen ve ülkeyi adeta yangın yerine çeviren bu protestolara oyun firmalarından da tepkiler bayağı fazla oldu. Hatırlarsanız sizlere bazı oyun firmalarının yaşananlara tepkilerinden bahsetmiş, hatta ertelenen Sony, IGN ve Cyberpunk 2077 sunumlarını da detaylandırmıştık. Yaşanan olaylara dikkat çekmek amacıyla bir hareket de Take-Two kanadından geldi.

gta online kapat

Rockstar Games Tarafından Red Dead Online ve Gta Online Kapatılacak

İlgili açıklamayı Twitter hespapları üzerinden gerçekleştiren ünlü oyun yapımcısı, konu hakkında şunları söyledi:

Siyahların hayatı her şeyden değerlidir. George Floyd davasını onurlandırmak ve desteklemek için bugün, 4 Haziran 2020’de, saat 9-11 arası Red Dead Online v GTA Online kapatılacak.

Rockstar Games
rockstar games

Açıklamanın orijinalini de üstte verdik. Ünlü yapımcı, kısa süreliğine de olsa, yaşanan cani ve vahşice olaylara kayıtsız kalamayarak bir duruş sergiledi. Bakalım ABD protestolarının dünyaya etkileri ne yönde olacak, hep beraber göreceğiz…

gta online kapat

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!