Ryzen Threadripper PRO 3000 Özellikleri Sızdırıldı

Yakın bir zaman önce AMD’nin Ryzen Threadripper PRO 3000 özellikleri sızdırıldı. Yeni işlemciler görünüşe göre oldukça iddialı geliyorlar.

İş alanını hedefleyen bu işlemciler ilgili platforma önemli iyileştirmeler ve yüksek miktarda bellek desteği sunacak ve bu iş alanına büyük bir kolaylık sağlayacak.

Ryzen Threadripper PRO 3000 Özellik

Ryzen Threadripper PRO 3000 Özellikleri

AMD Ryzen Threadripper 3995WX serinin en güçlü işlemcisi. 64 çekirdek ve 128 iş parçacığı içerir. Çip 288 MB toplam önbellek içerir. Termal tasarım gücü 280W olarak ayarlanırken hızı 2.7 GHz ve 4.2 GHz’ye boostla çıkabilir. En çok aranan özellikleri arasında 2 terabayta kadar maksimum kapasiteye izin verecek ve 8 kanallı ECC (Hata Düzeltme Kodu) desteği sunacak. ECC, veri aktarımı sırasında bellekteki hataları algılayıp düzeltmek için kullanılan bir hata tanıma/düzeltme devresidir.

AMD’nin aynı segmentteki Intel’in vPRO parçalarına rakip olmak için PRO teknolojilerini kullanacağı belirtiliyor. Bu kez AMD, sadece daha fazla çekirdek ve iş parçacığı değil, aynı zamanda iş alanı için gerçekten etkileyici olan daha iyi bellek desteği yetenekleri sunarak iş segmentinde büyük bir adım atıyor. Bu işlemcilerin fiyatları henüz açıklanmadı, ancak AMD Ryzen Threadripper PRO 3000 serisinin duyuru günü olması önerilen 14 Temmuz’da daha fazla bilgi alacağız. Sızdırılan diğer işlemcilerin özellikleri şunlardır:

Ryzen Threadripper PRO 3000 Özellik

Gelişmelerden haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR