Samsung 6G Teknolojisi Hakkında Duyuru Yaptı

Koreli teknoloji şirketi Samsung 6G teknoloji bağlantısıyla ilgili yaptığı çalışmaların ilk ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı.

Birçok ülke 5G ağlarını kullanıma sunmaya başladı, ancak bu bağlantı standardının dünya çapında yaygınlaşması birkaç yıl alacak. Firma, 5G’nin önünde de bir yol haritası olması gerektiğine inanıyor ve geçen seneden bu yana ilgili teknoloji üzerinde çalışmalar yürütüyor.

samsung 6g

Samsung 6G ile 1000 Gbps Hıza Ulaşacak

Firma, 5G’nin 20Gbps veri hızı sağlayabildiğinde, 6G’nin ise 1.000Gbps veri hızına ve kullanıcı tarafından 1Gbps’lik veri hızına erişebileceğine inanıyor. Kore devi ayrıca, kullanıcı tarafından tecrübe edilen gecikmenin 10 milisaniyenin altına düşebileceğine inanırken, 100 mikrosaniyeden daha az hava gecikmesine ulaşılacak. Bu, uzaktan ameliyat, acil müdahale gibi uzaktan operasyonları çok daha güvenilir ve daha az karmaşık hale getirilmesi planlanıyor.

Firma ayrıca ilgili bağlantının içerik tüketimini daha yeni çözünürlüklere götürmeye yardımcı olacağını düşünüyor. Çünkü 8K ekranlara AR akışı şu anda 55.3Mbps gerektirirken, ilgili teknoloji ile bu deneyim 0.44Gbps bant genişliğine kadar düşebileceğini belirtiyor. İlgili teknoloji,16G AR akışının temellerini güçlendirmeye de yardımcı olacağı firmanın iddiaları arasında.

samsung 6g

Bu tip olasılıklar sonsuz olsa da bu teknolojinin gelmesine daha çok zaman olduğunu belirtelim. Çünkü Samsung bu konuda en erken 2028 yılını tarih verdi.

Yeni teknoloji için, ITU-R’nin 2021’de 6G vizyonunu tanımlamak için çalışmalarına başlamasını bekliyoruz. Her yeni nesil için teknik standartların gelişimini hızlandırma eğilimi göz önünde bulundurularak, yeni teknoloji standardının tamamlanmasını ve en erken ticarileştirmeyi 2028 gibi erken bir tarihte gerçekleşirken, en büyük ticarileşme 2030 civarında gerçekleşebilir.

Samsung
samsung 6g

Samsung 6G haberini sizlere sunduk. Gelişmelerden haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR