Samsung Galaxy S21 Şarj Aleti ile Gelmeyebilir

Haberlere göre Iphone 12 ve 12 Pro’nin paket içerisinde güç adaptörüne yer vermeme olasılığı son günlerde çok fazla eleştirildi. İddialara göre Samsung Galaxy S21 şarj aleti ile birlikte gelmeyebilir. Firma, Apple ile aynı taktiği izleme yoluna gidebilir.

ET News’e konuşan kaynaklara göre, Samsung güç adaptörlerini paketin içerisinden kaldırmayı son günlerde ciddi derecede düşünüyor. Kore şirketi şu an son kararını vermiş değil ancak seneye kadar kararın ne olacağı konusunda bir fikir sahibi olacağız gibi gözükmekte.

Samsung Galaxy S21 Şarj Aleti

Samsung Galaxy S21 Şarj Aleti Olmama Sebebi Ne?

Söz konusu şirket son yıllarda müşterilerine çok fazla güç adaptörü sağladığını ve müşterilerinin bununla yetineceğini düşünüyor. Sözün kısası, firma daha fazla güç adaptörü üretmenin tam anlamıyla bir elektronik atık olacağını düşünüyor. Bir başka sebep ise gerçekten Akıllı telefon üretimlerinin çok pahalı harcamalara sebep olması. Aynı Apple Iphone 12 ve 12 Pro gibi strateji izlemeyi düşünen şirket, 5G teknolojisi sayesinde üretimin pahalı olduğunu ele alarak; güç adaptörünü paket içerisinde sunmayacak. Şirket son yıllarda, bu yüksek maliyetli üretimin önüne geçmek için amiral gemilerinin pazar fiyatlarını yükseltmişti, ancak kullanıcılar bunu hoş karşılamamıştı. Güç adaptörlerini kaldırarak, fiyatları eski haline getirmeyi düşünüyor olabilirler. Firma bu pazarlama stratejisini kararlılıkla sürdürecekse, tarihte güç adaptörü ile birlikte gelmeyen ilk telefon olacak. Şirketin Samsung Galaxy S21 (S30) paketinin içerisinden şarj aletiyle beraber kulaklığın da kaldırıp kaldırmayacağı şu anlık kesin değil. Fakat bize kalırsa, Airpod kadar popüler olmadıkları için, şirket kaldırabilir.

Samsung Galaxy S21 Şarj Aleti

Samsung Galaxy S21 şarj aleti haberimizin sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takip edin.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR