Scorn, PC ve Xbox Series X’e Özel Olacakmış

scorn

Ebb Software’nin açıkladığına göre Scorn, PC ve Xbox Series X’e özel olacakmış. Sebebiyse önceki jenerasyonun oyunu kaldıracak donanımsal güce sahip olmaması.

Xbox Series X sunumu gerçekten çok kıt içeriğe sahipti. Bu kıt içerikler içerisinde öne en çok çıkan oyunlardan birisiyse bize göre Scorn olmuştu. Tanıtım fragmanından anladığımıza göre karanlık ve gotik atmosferde geçecek bir korku oyunu olacak olan yapım, ayrıca videodaki bazı teknolojik bileşenlerin etkileşimiyle de bizlere “Acaba Dead Space gibi uzaylı mı içerecek?” diye düşündürtmüştü. Yapımcı firma Ebb Software, oyunları ve yeni jenerasyon hakkında bizleri aydınlatacak bazı açıklamalarda bulundu.

scorn silah

Scorn Önceki Nesil İçin Uygun Değil

Söz konusu yapım esasen yıllar boyunca PC oyunu olarak geliştirilmiş, fakat şu anda Xbox Series X’e de çıkış yaparak bir “Microsoft exclusive” konumunda duruyor. Yapımcı firma oyunun Xbox One ve Playstation 4 portunun imkansız olduğunu söyledi, çünkü oyunun içerdiği teknolojiler önceki nesille uygun değilmiş. Oyunun Xbox Series X’te 4K 60FPS çalışacağını da vurgulayan Ebb Software, Playstation 5 için de açıklama yapmaktan çekindi. Biz, oyunun birkaç ay sonra Playstation 5’e de gelebileceğine inanıyoruz. Malumunuz, Microsoft’un exclusive konusunda pek iyi geçmişi yok.

scorn

Scorn hakkında yeni detaylar gelince sizleri haberdar edeceğiz. Daha fazlası için Otağ‘ı takipte kalın.