Sinema Dünyasında Buruk Bir Veda: Chadwick Boseman

Birçok dizi ve filmde yer alan ancak Black Panther rolüyle şöhretinde zirveye ulaşan ve gönüllerde taht kuran Chadwick Boseman, mücadele ettiği kolon kanserine yenik düşerek hayatını kaybetti.

Chadwick Boseman Vedası

Stan Lee’nin vefatında gördüğümüz âni durumun bir benzeri daha yaşandı, tedavisi yaklaşık 4 senedir devam eden yıldız oyuncu hayata gözlerini yumdu. Dünya, bu haberi beklenmedik bir günün sabahı aldı.

Chadwick Boseman

Boseman’a ait Instagram hesabından yapılan bildiride: “Boseman’ın ölümünü açıklamaktan büyük üzüntü duyuyoruz. Kral T’Challa rolü, onun hayatının onuruydu” ifadelerine yer verildi.

Walt Disney Co. Başkanı Bob Iger ve Marvel Stüdyolarının Başkanı Kevin Feige ise Chadwick’in sahip olduğu oyunculuk yeteneğinden, ne kadar nazik bir insan oluşundan ve sete gelirken getirdiği gülücüklerden bahsederek MCU serüveninin önemli isimlerinden olan yıldız oyuncuya veda ettiler.

Chadwick BosemanBob Iger: Chadwick’in bu trajik ayrılışı hepimizi çok üzdü. Olağanüstü bir yetenek ve tanıdığım en nazik insanlardan biriydi. Black Panther’in çığır açan rolüne muhteşem bir şekilde hayat verdi. Olduğu her şeyin yanı sıra, olması gereken her şey için de yasımızı tutuyoruz.Kevin Feige: Chadwick’in ölümü kesinlikle yıkıcı oldu. O bizim T’Challa’mızdı ve çok sevgili dostumuzdu. Sete her adım attığında neşe saçıyordu, çalışmalarıyla birçok harika insana hayat verdi. Canlandırdığı her karakter kadar nazik, zeki ve güçlüydü. Marvel Studios ailesi olarak yasımızı, Chadwick’in ailesiyle birlikte tutuyoruz.


Black Panther karakteri ile tanıdığımız yıldız oyuncu Chadwick Boseman kimdir?

Boseman, her ikisi de Afrika asıllı Amerikan olan Carloyn ve Leroy Boseman çiftinin oğlu olarak 29 Kasım 1976’da dünyaya geldi.

Bir hemşire ve bir tekstil çalışanının çocuğu olan Boseman, 1995 yılında T.L. Hanna Lisesinden mezun oldu. İlk yılında ilk oyunu olan Crossroads’u yazdı ve bir sınıf arkadaşının vurularak öldürülmesinin ardından bu oyununu okulda sergiledi.

Chadwick Boseman

Lisenin ardından Washington D.C’de yer alan Howard Üniversitesine gitti ve 2000 yılında Güzel Sanatlar Lisansı ile mezun oldu. Öğretmenlerinden birisi ve aynı zamanda akıl hocası Phylica Rashad’dı.

Boseman ve bazı sınıf arkadaşlarının kabul edildikleri Londra’daki İngiliz Amerikan Drama Akademisi Oxford Yaz Ortası Programına katılabilmeleri için fon toplamalarına yardımcı oldu.

Bunlarla birlikte Boseman, yazmak ve yönetmek istiyordu. Başlangıçta aktörlerle nasıl iletişim kuracağını öğrenmek için oyunculuk eğitimi almaya başladı. ABD’ye döndükten sonra New York’un Dijital Film Akademisinden Mezun Oldu.

Chadwick Boseman

“Bizim kültürümüzde ölüm, bir son değil, bir geçiştir. Bast ve Sekhmet seni kollarından tutarak sonsuza dek koşabileceğin uzun bozkırlara götürür.”

Black Panther

Huzur içinde uyu… Sinema Dünyasında Buruk Bir Veda: Chadwick Boseman aldı içeriğimizin sonuna geldik. Diğer içeriklerimizden haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR