Sinema Salonları Açılış Tarihi Artık Belli Oluyor

sinema salonları açılış tarihi

Sinema salonları açılış tarihi artık belli oluyor. National Association of Theatre’dan alınan bilgiye göre Koronavirüs yüzünden kapanan sinemaların %90’lık kısmı temmuz ortası gibi açılabilir. Bu açılmada Tenet ve Mulan filmlerinin etkisi olacağını düşünüyoruz. Çekimlerin durdurulması, projelerdeki gecikmeler ve pahalı güvenlik önlemlerinin etkisiyle mart ayından beri kapalı olan sinema salonlarının etkisi birleşince ortaya çıkan sonuç yıkıcı oldu diyebiliriz. Kapalı olan sinema salonları maddi olarak çok sıkıntı yaşadılar.

sinema salonları açılış tarihi
Mulan filminden bir sahne

Sinema Salonları Açılış Tarihi Temmuz 2020 Olabilir

Şu anlık birkaç filmin vizyon tarihlerinde bir değişiklik yok. Disney’in Mulan filmi 24 Temmuz’da vizyona girecek. Bu, Tenet filminden tam bir hafta sonra demek oluyor. Hemen ardından Wonder Woman 1984 filmi 11 Ağustos’ta vizyona girecek. Bir değişiklik olmazsa A Quiet Place 2 de 4 Eylül tarihinde vizyonda. Bu tarihlerde bir değişiklik olacak mı bilmek mümkün değil, fakat gidişata göre değişebilir. Özellikle Tenet filmi ertelenirse diğer stüdyolar da bu değişikliğe ayak uydurabilir.

Sinema salonları açılış tarihi tahminimizden daha yakın gibi. Seyircilerin de bu konuda nasıl davranacağını kestirmek çok güç. Bazı insanlar sinema salonlarına gitmek konusunda çekingen. Cinemark, sinemalarında maske giyme zorunluluğu olmadığını söyledi. Eğer diğer salonlar da böyle bir karar alırsa insanların daha da çekingen davranacağını düşünüyoruz. Ama yine de sinema salonlarının açılması, film endüstrisi için iyi bir haber.

sinema salonları açılış tarihi
Wonder Woman

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!