Singapur Giyilebilir Virüs İzleme Cihazı Planlıyor

Virüs İzleme Cihazı

5.7 milyon nüfusa sahip Singapur, herkes için giyilebilir bir virüs izleme cihazı planlıyor. Bir kordonun ucuna takılabilen veya bir el çantasında taşınabilen küçük cihazların test edilmesi, daha önceki akıllı telefon tabanlı virüs izleme sisteminin önemliliğini düşürecek gibi görülüyor.

Asya’daki en yüksek Covid-19 vaka sayısına sahip olan küçük şehir devleti, ekonomilerini güvenli bir şekilde yeniden açabilmek için teknolojiyi kullanmaya çalışan birçok ülkeden yalnızca bir tanesi. Singapur, çok yakında akıllı telefonlara bağlı kalmayan bu cihazı piyasaya sürmeyi planlıyor. Akıllı ulus girişiminden sorumlu bakan Vivian Balakrishnan cihazın Singapur’daki herkese dağıtılabileceğini söyledi.

Virüs İzleme Cihazı

Hükümet, Giyilebilir Virüs İzleme Cihazını Taşımanın Zorunlu Olup Olmayacağını Belirtmedi

Singapur, daha önce akıllı telefonlarda kullanılan mobil uygulama aracılığıyla toplanan verilerin şifrelenip yerel olarak kullanıcının telefonunda depolandığını ve yalnızca bireye Covid-19 bulaştığının teyit edilmesi durumunda yetkililere aktarılacağını söyledi.

Bazı işletmeler, akıllı telefon kullanımının kısıtlı olduğu yerlerde temas takibi için giyilebilir cihazları benimserken, Bahreyn ve Hon Kong gibi hükümetler bunları karantina altındaki insanları izlemek için kullandı.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!