Siri İçin Apple Yapay Zeka Girişimi Satın Aldı

apple yapay zeka

Dijital asistan Siri’yi geliştirmek için Apple yapay zeka girişimi satın aldı. Apple’nin planı, Siri’nin kendi kendine öğrenmesini sağlayabilmek.

Bloomberg’in haberine göre Apple bir yapay zeka şirketi satın aldı ve bu şirketi Siri için kullanacak. Şirkette çalışan mühendisler de Siri’nin kendi kendine öğrenme kapasitesini geliştirmek adına çaba göstereceklerini söyleyerek bu bilgiyi doğruladılar. Konu hakkında açıklama yapan Apple, zaman zaman gelecek gördükleri küçük şirketleri satın aldıklarını ve amaçları hakkında yorum yapmaktan çekindiklerini dile getirdi.

apple yapay zeka

Apple Yapay Zekaya Yoğunlaşmak İstiyor

Özellikle Google’nin dijital asistanına karşı oldukça geride kalmış olan Siri, Apple tarafından güncellenmeye devam ediyor. Siri’ye gelişmiş bir yapay zeka sağlayarak öğrenme kapasitesini arttırmak isteyen Apple, bu konu hakkında ne kadar hassas olduklarını yaptıkları çalışmalarla bizlere belli ediyor. Sizce gelecekte, tıpkı bilim kurgu filmlerindeki gibi, kendi kendine her şeyi öğrenen ve yorumlayan yapay zekalar mümkün olacak mı? Bunu bilemeyiz, ancak firmaların bu hayali gerçek kılmak adına çalıştıklarını biliyoruz.

apple binası

Daha fazlası için Otağ‘ı takipte kalmayın unutmayın!