Snapdragon 875 Şarj Özellikleriyle Öne Çıkabilir

Snapdragon 875 şarj özellikleriyle beraber öne çıkabilir. İddialara göre işlemciyi kullanan cihazlar 17 dakika kadar kısa sürede bataryalarını doldurabilir.

Oyun severler için büyük bir müjde. Bir iddiaya göre, 2021’in ilk çeyreğinde çıkacak olan Snapdragon 875 oyun telefonları 100W hızlı batarya dolumu teknolojisine sahip olabilir. Bu teknoloji, oyun telefonlarının çok kısa bir süre içerisinde bataryalarının %100’e ulaşmasını sağlayacak. Snapdragon 875’in, 865’ten daha iyi performans ve verimlilik sağlayacağı düşünülüyor.

Xiaomi, 100W hızlı batarya dolumu teknolojisini yakın tarih içerisinde bizlere sunmuştu. Şirket, 4000mAh bataryanın, telefonu nasıl 17 dakika içerisinde bataryanızı doldurabildiğini bize göstermişti. Bu örnek, Xiaomi’nin gelecek telefonlarının böylesine bir özellik ile donatılacak olması için çok güçlü bir bulgu. Sızan habere göre, 2021’in ilk çeyreğinde oyun telefonları bu özellik ile birlikte piyasada boy gösterebilir.

Snapdragon 875 Şarj Özellik

Snapdragon 875 Şarj Özellikleri

Ayrıca, 5nm Adreon 660 chipset’i ile birlikte bu teknoloji, oyun telefonu camiasına eşi benzeri görülmemiş bir uzun ömürlülük sunabilir. 17 dakikada batarya dolum özelliği reddedilemez derecede bize cazip gelmesine rağmen, telefonun ısı derecesi maalesef ki bir hayli yükseliyor. Telefon şirketleri yakın zamanda, hızlı şarj teknolojisinin getireceği ısı problemiyle başa çıkması için bir yanıt bulması gerek. Bulunmadığı takdirde, hızlı şarj teknolojisi telefona ve kullanıcıya büyük bir oranda zarar verebilir.

Snapdragon 875 Şarj Özellik

Daha fazlası için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takip edin.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR