Snyder Cut, Steppenwolf’u Nasıl Yenileyecek?

steppenwolf

The Snyder Cut of Justice League, kötü karakter olarak Steppenwolf’u içerecek. Önceki filmdekine göre ne gibi farklılıkları olduğunu beraber inceleyelim.

Zack Snyder’in Justice League’i, 2021 yılına HBO Max tarafından yayınlanacak. Diğer önemli değişikliklerle birlikte the Snyder Cut, Joss Whedon’un oluşturduğu sinematik Steppenwolf’u da yenileyecek. Hayranlar 2017 yılındaki Justice League’in yarattığı hayal kırıklığı sebebiyle stüdyodan filmin Zack Snyder versiyonunu istemişlerdi.

#ReleasetheSnyderCut kampanyası yaklaşık 2,5 yıl sürdü. En sonunda hayranlar Warner Bros’un dikkatini çekmeyi başardı. Tam yayın tarihi açıklanmasa da bütçesini öğrendik. 20-30 milyon dolar civarı bir bütçeyi yeni görsel efektler için harcayacaklarını söyleyebiliriz.

steppenwolf

Joss Whendon, Justice League’i Karamsarlıktan Kurtarmak İstedi

Batman v Superman: Adaletin Şafağı filminin eleştirmenler ve hayranlar tarafından çok karanlık bulunmasının ardından Warner Bros. Justice League’i daha aydınlık yapmak istedi. Sonuçta hiçbir stüdyo Rotten Tomatoes’dan %28 oy oranı almak istemez. Yine de Joss Whedon’un aydınlık ve hafif esprili filmi hayranları memnun etmedi hatta hayal kırıklığına uğrattı. Justice League yetersiz hikayesiyle Cyborg (Ray Fisher), the Flash (Ezra Miller) gibi karakterlerin gelişimini tamamlayamadı. En önemlisi de kötü karakter Steppenwolf tam bir hayal kırıklığıydı.

steppenwolf

Steppenwolf ile Tamamen Farklı Bir Film Olacak

Zack Snyder, the Snyder Cut’ın tamamen farklı bir film olacağını onayladı. Sadece Whedon’un içeriğini kaldırmakla kalmayıp aslında Snyder’in orijinal planını da içerecek. Bu sayede Steppenwolf’un geçmişi, görünüşü ve en önemlisi de Darkseid ile olan bağlantısı hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız.

Snyder filmde Darkseid’ın olacağını, onun savaştaki bir fotoğrafını tweet atarak duyurdu.
justice league

Daha Karanlık ve Korkutucu Karakterler

Snyder, ayrıca Steppenwolf’u nasıl değiştireceğini de açıkladı. Bütçe yeterse karakterdeki değişiklikler çok fazla olabilir. Steppenwolf en başından beri filmin başkahramanı olacaktı ancak Whedon filme katıldığı zaman karakterden önemli bazı detayları kaldırdı. Warner Bros filmin Snyder versiyonun çok karanlık ve korkutucu olduğunu düşünüyordu. Bu yüzden Whedon’un filminde karakterler daha insansı bir görünüme sahipti. Hayranlar The Snyder Cut of Justice League’i izlediklerinde çok daha korkunç ve karanlık karakterler izleyecekler.

steppenwolf

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.