Sony Para Cezası Aldı, Miktar 2.4 Milyon Dolar

sony para cezası

Teknoloji devi Sony para cezası aldı. Sebep, Playstation Store’de uyguladığı geri ödeme politikası nedeniyle ACCC (Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu) tarafından açılan dava. Avustralya Federal Mahkemesi, Sony’nin müşterileri yanıltıcı hareketinden dolayı 2.4 milyon dolar ödemesi emrini verdi. Dava yaklaşık bir yıl önce açılmıştı, fakat yeni sonuçlanabildi.

sony para cezası

Sony Para Cezasını Ödemeye Mahkum Durumda

Dava, Playstation Store aracılığıyla satın alınan oyunları satın alma işleminden bu yana 14 gün geçmesine rağmen iade talebi reddedilen dört müşteri tarafından gerçekleştirildi. Mahkeme, firmanın dört kullanıcısına PS Store üzerinden hatalı olarak belirtilen oyunları sattığını ve kullanıcılara yanlış bilgiler verdiğini tespit etti. Firma, yapması gereken geri ödemeyi yapmayınca da 2.4 milyon dolarlık para cezası aldı.

Konuyla ilgili ACCC başkanı Rod Sims’in açıklaması şu şekilde:

Tüketici garanti hakları, dijital bir ürün indirildikten sonra sona ermiyor, aynı şekilde 14 gün sonra bir oyun mağazası veya geliştirici tarafından talep edilen herhangi bir keyfi tarihten sonra da kesinlikle kaybolmuyor.

Rod Sims
sony para cezası

Gelişmelere hızla ulaşmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalabilirsiniz.