Sony’den Epic Games’e 250 Milyon Dolarlık Hisse

Sony’den Epic Games’e 250 milyon dolarlık hisse yatırımı yapıldı. Bu yatırım ile konsol üreticisi firma, yüzde 1,4’lük bir payı elinde bulunduruyor.

İki firmanın birlikte duyurduğu anlaşmada dev konsol üreticisi, büyük bir yatırım yaparak Fortnite yapımcısının yüzde 1,4’lük hissesini satın aldı. Bu yatırım ile birlikte ünlü firmanın değeri 17.86 milyar dolara ulaşmış oldu.

Sony'den Epic Games'e 250 Milyon Dolar

Sony’den Epic Games’e 250 Milyon Dolarlık Hisse Yatırımı

İki firmanın bu ortaklığını sadece oyun sektörü etrafında ele almak yanlış. Firma, Unreal Engine 5 oyun motorunun gücünü test etmek için PS5 demosu kullanmıştı. Zaten ilişkileri iyi olan iki firmanın daha da yakınlaşması ile Unreal Engine 5’i daha çok PlayStation 5 exclusive yapımlarında görebiliriz. Aynı zamanda Unreal Engine 4 oyun motorunun sevilen dizi The Mandalorian yapımında kullanıldığını biliyoruz. Sony, Unreal Engine 5 oyun motorunu yapacağı film ve diziler için de kullanabilir.

Konsol üreticisinin bu milyonluk yatırımı ile asıl amaçladığı şey ise firmanın Fortnite ile öncülüğünü yaptığı oyun içi etkinlikler. Fortnite oyununda verilen Travis Scott konseri ile oldukça olumlu eleştiri alan Epic Games, yakın zamanda Christopher Nolan’ın gelecek filmi olan Tenet’in fragmanını da oyun içinden göstermişti. Sony de bu yatırım ile birlikte Epic Games’in açtığı oyun içi reklam akımına bu akımı başlatan firmayla ortaklık kurarak girmek istiyor olabilir. İleride bu anlaşmanın daha farklı ürünleriyle karşılaşabiliriz.

Sony'den Epic Games'e 250 Milyon Dolar

Sony’den Epic Games’e 250 milyon dolar hisse yatırımı haberini sizlere sunduk. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR