South Park’a Hz Muhammed Betimlemesi Nedeniyle Sansür

South Park’a Hz Muhammed betimlemesi nedeniyle sansür geldi. Dizinin söz konusu 5.bölümü HBO Max tarafından yayına sürülmeyecek.

İlgili bölüm, İslam’ın Peygamber tasvirlerine karşı olması nedeniyle tartışmalara neden oldu. Tartışmalar sonucunda ise HBO Max Hz. Muhammed Betimlemesi dolayısıyla bu 5 bölüm yayınlanmayacak.

İlgili dizinin Hz. Muhammed’e ait tasvirleri dahil ettiği 5 bölüm harici 23 sezonun tümüyle HBO Max’te yayınlanacağı açıklandı. Söz konusu durum için 5 bölümün yayına dahil edilmemesi için önceden karar alındığı belirtildi.

south park'A hz muhammed sansür

Dizinin tartışmaya neden olduğu bu 5 bölümde yer alan tasvirler, İslam’ın tüm Peygamberleri adına taşıdığı, silüet, çizim ve tasvirlere karşı olan tutumunu es geçiyor.

South Park’a Hz Muhammed Nedeniyle Sansür, Serinin Animatörleri de Tehdit Edilmişti

Bu tasvirler nedeniyle Dizi ilk defa sıkıntı yaşamıyor. 2010 yılında Comedy Central, Devrim Müslümanları oluşumunu temsil ettiğini iddia eden bir kişi tarafından ölümle tehdit edilmişti. Bu tehditlerin hedefinde Matt Theo ve Trey’de vardı.

south park'A hz muhammed sansür

South Park geçtiğimiz yıl ViacomCBS tarafından 500 milyon doları aştığı tahmin edilen bir anlaşmayla WarnerMedia’ya ait HBO Max lisansı aldı.

Son olarak, Comedy Central South Park için 3 sezon daha devam edeceğini ve serinin 2022 yılına kadar devam edeceğinin garantisi verildi.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi de unutmayın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR