SpiderMan Ağ Atma Fikrinin Kimden Çıktığı Belli Oldu

SpiderMan Ağ Atma

SpiderMan ağ atma fikrini kimin oluşturduğu belli oldu. Örümcek Adam senaryo yazarı David Koepp, James Cameron’ın Peter Parker’ın ağ fırlatıcılarını verme fikrini ortaya çıkaran kişi olduğunu açıkladı.

SpiderMan Ağ Atma Fırlatıcıları Olmasaydı

Sam Rami’nin Spider-Man’indeki ünlü ağ fırlatıcılar James Cameron’un fikriydi. 2002 filmi karakterlerle bazı özgünlükler aldı, ancak değişikliklerden en fazla göze batan, Peter Parker’ın ağlarının çizgi roman versiyonundan farklı olmasıydı. Çizgi romanlarda Parker, örümcek tarafından ısırıldıktan sonra ağları doğal olarak elde edebileceği bir formül geliştirdi. Bu değişiklik, Parker’ın Spider-Man 2’deki güçlerini geçici olarak kaybetmesinde önemli bir rol oynayacaktı.

SpiderMan Ağ Atma

James Cameroon’un Spider-Man versiyonu daha farklı olacaktı

James Cameron’un yayınlayacağı Spider-Man versiyonu Sam Rami’nin 2002’de yayınlayacağından çok farklıydı. Yeşil Goblin’e odaklanmak yerine, kötü adamlar Sandman ve Elektro olacaktı. Bunu ele aldığımızda Örümcek Adam’ın verdiği mücadele filmin sonunda hem Sandman hem de Electro’nun ölmesiyle seyirciye çok daha kuvvetli gelecekti.

Örümcek Adam’ın daha karanlık bir şekilde ele alınması, karmaşık yasal bir savaşın gerçekleşmesi Cameron’un Titanic filmini çekmek için Örümcek Adam’dan ayrılmasıyla gerçekleşmedi. Nitekim Titanic, tüm zamanların en yüksek hasılat yapan filmlerinden biri haline geldi ve Spider-Man, tek bir hafta sonu gişede 100 milyon doları geçen ilk film oldu ve devam gelecekti.

SpiderMan Ağ Atma

SpiderMan ağ atma fırlatıcıları, ilk duyurulduğunda orjinal fikirden çok farklı ve tartışmalı bir değişiklikti. Bu değişiklik bazı SpiderMan fanlarında hayal kırıklığı yarattı. Ancak, seyirciler SpiderMan’i bu değişiklikle beraber izlediklerinde, film bağlamında iyi çalıştıklarını gördüler ve kolayca kabul ettiler. Ağ fırlatıcıları sonunda Spider-Man çizgi romanlarına bile entegre edildi ve bu değişikliğe ön yargıyla yaklaşan algının zaman içinde ne kadar değiştiğini gösterdi.

SpiderMan Ağ Atma Fikrinin Kimden Çıktığı Belli Oldu adlı haberin sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.