Spotify’a Şarkı Sözü ile Arama Özelliği Geliyor

Müzik endüstrisini elinde tutan firmalardan birisi olan Spotify, gerek kütüphanesini geliştirerek gerekse yazılım bazında getirdiği yeniliklerle sürekli olarak uygulamasını geliştirmeye çalışıyor. Her sene sonunda kullanıcıların dinleme istatistiklerini sunması, zaman kapsülü, haftalık keşif gibi bize özel oluşturulmuş çalma listeleri ve öğrencilere özel indirimli fiyat politikası ile sürekli olarak gündemde kalmaya çalışan bir firma ve aylık yaklaşık 130 milyon ücretli aboneliğiyle bunu başardığını söyleyebiliriz.

Spotify

Bu sefer ise Spotify, kullanıcılarına sunulmuş yeni bir özellik ile gündemimizde. Artık kullanıcılar şarkı sözlerini yazarak dilediği şarkıları bulabilecekler. Bu sayede hem ismi bilinmeyen fakat kulak dolgunluğu olan parçaların bulunması kolaylaşırken Shazam veya SoundHound gibi 3. Parti şarkı bulma uygulamalarına duyulan ihtiyaç azalacak.

Shazam’ın sahibin Apple olması aralarındaki rekabeti arttıracak gibi görünüyor. Her ne kadar Apple Music’de söz ile şarkı bulma özelliği bir süredir var olsa da Spotify’ın da bu özelliği getirmesi durumları eşitledi.

Bakalım sıradaki yenilik ne olacak? Hep Birlikte öğreneceğiz.

Oyuncu kulaklığı önerilerimizi içeren yazıya buradan ulaşabilrsiniz.

Daha fazla teknoloji haberleri için Otağ’ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR