Star Trek Discovery 3.Sezon 7.Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Star Trek Discovery 3.Sezon 7.Bölüm çıkış tarihi yakın. Böylesine efsane bir yapımın dizini izliyor olmak bizler için bir şans niteliğindeyken aynı zamanda maceranın daha yeni başladığını söylemekte fayda var. Haftalık bölümlerin tamamı bittiğinde daha izleyeceğimiz onlarca bölüm olacak gibi görünüyor. 4. sezon senaryosunun yazımına çoktan başlandığını belirtmekte de fayda var.

Star Trek Discovery 3.Sezon 7.Bölüm Görsel

Ama şimdilik Star Trek Discovery 3. sezonuna bağlı kalalım. Dizi hakkında çokça bilgi sahibiyiz. Dizinin geçtiği yüzyıl olan 32. yüzyıldan daha da geçmişe gideceğiz. Bir bakıma geçmişin geçmişini izleyeceğiz. Sezon 2, karmaşık hikayesi ve ağır anlatımı nedeniyle haklı olarak eleştirildi ancak merak dolu bir hikayeye girişecek gibi görünen Star Trek Discovery 3.Sezon 7.Bölüm ile izleyiclierini ekranlara kitleyecek gibi görünüyor.

Kalan sorularımız artık yalnızca dizinin kendisi tarafından yanıtlanacak bu yüzden Burnham, Saru ve Co ile geri dönene kadar sizinle saatleri geri sayıyoruz. O zamana kadar işte Star Trek Discovery 3.Sezon 7.Bölüm hakkında bildiklerimiz, şimdiye kadar yayınlanan ilk görüntüler ve bir sonraki galaksiler arası maceramıza dahil olacak oyuncular.

Star Trek Discovery 3.Sezon 7.Bölüm Fragmanı

Fragman sipesifik olarak Star Trek: Discovery 3.Sezon 7.Bölüm için olmasa da bu bölüm hakkında bir çok şey içeriyor. Star Trek: Discovery 3. sezon ile aramıza katıldı ve yeni sezonda birkaç göze çarpan değişiklik var. Başlangıç ​​olarak Michael’ın daha uzun, örgülü saçlarını görebiliriz – bunu ilk fragmanda gördüğümüzde, ekibin bu gelecek zaman çizelgesinde uzun süre kalmacağı düşünülmüştü.

Ayrıca, 32. yüzyıl Yıldız Filosu tabancaları ve rozetleri, DOT-7 robotları, kırmızı bir dilityum kristali, Booker gemisi ve rengarenk mürettebatımızı yeni varış yerlerine götüren solucan deliğine benzeyen şeyleri de görüyoruz.

Kurtzman, Paradise ve yeni karakter Cleveland Booker’ı canlandıran David Ajala (Nightflyers) ile bir panel izlemek için fragmanın ardından yukarıdaki videoyu oynatın. San Diego Comic-Con 2019’da Variety tarafından bildirildiği üzere Kurtzman, Booker veya ‘Book’un kuralları biraz bozan bir karakter olacağın söyledi.

Yukarıda ilk resmi Star Trek Discovery 3. sezon fragmanı var. İçinde 32. yüzyılı keşfeden Discovery mürettebatını ilk gez görüyoruz, ancak aynı zamanda sadece altı yıldızlı bir Birleşik Gezegenler Federasyonu Bayrağı görüyoruz – Federasyonun artık bu zaman diliminde olmaması gerekmiyor mu? BU kitabın fragmanda bahsettiği ‘hayaletler’ olabilir mi? Star Trek Discovery 3.Sezon 7.Bölüm fragmanını da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Görünüşe göre Burnham, “her şeyi başlatan ilk domine taşını” bulmak için uzun sürecek bir arayış gerçekleştiriyor. Fragmanın başlarında Burnham’ın saçını ve görünümünü değiştirdiğini görüyoruz, bu da maceralarının aylar hatta yıllar alabileceğini öne sürüyor.

Star Trek Discovery 3.Sezon 7.Bölüm Oyuncuları

Şimdiye kadar tanıdığımız önemli oyuncular:

 • Michael Burnham: Sonequa Martin-Green
 • Saru: Doug Jones 
 • Sylvia Tilly: Mary Wiseman
 • Dr Hugh Culber: Wilson Cruz
 • Lt. Joann Owosekun: Oyin Oladejo
 • Keyla Detmer: Emily Coutts
 • Paul Stamets: Anthony Rapp 
 • Emperor Georgiou: Michelle Yeoh
 • Blu del Barrio: Adira
 • Ian Alexander: Gray
 • David Ajala: Cleveland Booker
 • Tig Notaro: Jett Reno
 • Rachael Ancherii: Nhan
 • Sara Mitich: Nilsson
 • Patrick Kwok-Choon: Gen Rhys
 • Ronnie Rowe: RA Bryce
 • Maulik Pancholy: Dr Nambue
 • Terry Serpico: Admiral Anderson
 • Sam Vartholomeos: Connor

Star Trek Discovery 3.Sezon 7.Bölüm oyuncuları gerçekten iyi görünüyor. Şu anda yok olmaya yüz tutan Kaptan Pike ve Spock’u unutmaya başlayabiliriz. Kurtzman, The Hollywood Reporter’a “Köprü ekibimiz çok yetenekli” dedi . “Hepsini çok daha fazla kullanacağız. Özellikle de bu ekip birbirleri için hayatlarını kaybettiği için.”

Gösteri ayrıca ilk cinsiyetsiz ve transseksüel karakterlerini de yayınladı. Blu del Barrio, Adira’yı oynayacak ve Ian Alexander, Gri olacak – Ian Alexander’ı The Last of Us Part 2’den Lev olarak hatırlayabilirsiniz . Gray’in karakteri suskun tutulurken, Barrio, Adira’nın “olağanüstü karmaşık bir karakter” olduğunu söyledi. Onlar “içlerine kapanıklar, ama birkaç kişiyi kendilerine yakın tutuyorlar”.

Star Trek Discovery 3. Sezonun Hİkayesi Gelecekte Geçiyor

Peki, Keşif ne kadar ileri gitti? SDCC 2019’da Kurtzman şunları söyledi: “Açıkçası, ikinci sezonun sonunda geleceğe oldukça radikal bir sıçrama yaptık – üçüncü sezonda neredeyse 1000 yıl geleceğe gidiyoruz, ki bu çılgınlık. Şu ana kadarki bütün Trek serilerinden daha fazla.

Kurtzman, panelde ayrıca, “canon’u onurlandırmak ama onu büyük ölçüde sarsmak” olasılığından heyecan duyduğunu belirtti. Syfy Wire ile konuşan Sonequa Martin-Green için bu, şovun daha önce kimsenin gitmediği yerlere cesurca, düzgün bir şekilde gitmesi için bir fırsat . Yeni gezegenleri, zaman çizgilerini ve sektörleri ziyaret etmek, “bizi tanımlamanın mükemmel bir yoludur, çünkü biz yeniyiz ama yabancı değiliz.”

Fakat asıl soru şu ki kaptan kim olacak? Önce Lorca ve ardından Pike kaptandı ancak şu anda 3. sezon için koltuk boş. Burnham ve Saru kulağa güzel gelse de sanal SDCC 2020 panelinde bir hayran sorusu Mary Wiseman’a Tilly’nin boşluğu doldurup dolduramayacağını sordu. Wiseman “Bu mümkün. 2. sezonda oldukça büyük engeller vardı ama bu her zaman onun yıldız filosu içindeki liderliğin zirvesine ulaşmasını sağladı.” dedi. Ekip geleceğe doğru “bilinmeyenin kenarında” iken, Tilly Mirror Universe’de ISS Discovery’nin kaptanıydı, bu yüzden bu mümkün.

Discovery geri dönebilir mi?

Star Trek: Discovery’nin ilk sezonu, prequel serisine umut verici bir başlangıç ​​yaptı, ancak 2. sezonda yolunu kaybetti. İzleyiciler bir sürü anlatım ve teknik jargonla ilerledi ve çoğunlukla sürükleyici, ”galaxy-eating” savaşlardan yararlanamadı. Umarız bu yeni Frontier, tanıdık karakterlere yaslanmak zorunda kalmadan Star Trek Discovery 3.Sezon 7.Bölüm ile beraber serinin ihtiyacı olan yeni başlangıcı sağlar.

Star Trek Discovery 3.Sezon 7.Bölüm Çıkış Tarihi

Star Trek: Discovery 3. sezonu 15 Ekim 2020 Perşembe günü CBS Tam Erişim‘e çıktı. Uluslararası izleyiciler, filmi Netflix’te izlemek için bir gün beklemek zorunda kalacak. 13 bölüm, 7 Ocak 2021’e kadar haftalık olarak yayınlanacak.

Görünüşe göre, CBS henüz resmi olarak sipariş vermemiş olsa da, Discovery’nin dördüncü sezonun yazımına çoktan başlanmış. Gold Derby ile yaptığı bir sohbette Kurtzman, Covid-19’un sunduğu zorluklara rağmen, “Discovery’nin gelecek sezonları için senaryolaryo konusunda oldukça ilerlemeyi başardık” dedi. Bu, en azından 4. sezonun planlama aşamasında olduğu anlamına geliyor, ancak dizinin popülaritesi göz önüne alındığında, CBS nasıl bir karar alacağı sadece merak konusu.

Star Trek Discovery 3.Sezon 7.Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak? adlı haberin sonuna geldik. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!