Star Wars Kylo Ren Neden Sith Değildi?

İzleyicilerini bir hayli düşündüren Star Wars karakteri Star Wars Kylo Ren neden sith değildi? sorusunu bu yazıda cevaplayacağız. Star Wars serisi hem dark side dediğimiz karanlık tarafa hem de karanlık tarafta yer alan Sith isimli savaşçılara sahiptir. Ancak, Güç’ün karanlık tarafında yer alan herkes, Kylo Ren’inde olmadığı gibi Sith değildir.

Star Wars serisi, Güç kavramını, onun aydınlık ve karanlık tarafını, Jedi ve Sith kavramlarını dünyanın etrafındaki tüm izleyicilerine kazandırdı. Her iki tarafta da Güç’ün birçok kullanıcısı olmasına rağmen, izleyiciler karanlık taraftakilerin birçoğunun -Kylo Ren ve Snoke gibi karakterlerin de dahil- neden Sith olmadığını merak ettiler. Star Wars evreni, 1977’de, Star Wars: A New Hope olarak bilinen filmle izleyiciyi uzak bir galaksiye, götürerek başlamış oldu. Star Wars: The Empire Strikes Back ve Star Wars: Return of the Jedi filmleri ilk filmin sonrasında çıkan filmler oldular ve böylelikle ilk üçleme de tamamlanmış oldu.

Üçlemenin ana kötüleri İmparator ve Darth Vader’dı ve ikisi de çok güçlü Sith lordlarıydı. Darth Vader’in arka plan hikâyesi yıllar sonra, Darth Maul ve Count Dooku gibi diğer Sith acemilerini de içeren bir kült filmle açıklandı. 2015-2019 yılları arasında başlayan yeni üçlemenin gelişi ve Kylo Ren ve Yüce Lider Snoke gibi yeni karakterlerin piyasaya sürülmesiyle, sona kalan iki Sith’in Return of the Jedi filminde ölmüş olmasına rağmen izleyiciler bu iki karakterin Sith olup olamayacağını düşünmeye başladı ve bununla birlikte, tüm karanlık taraf kullanıcılarının neden Sith olmadıkları sorusu akıllara geldi.

Kylo Ren neden Sith değildi?
Kylo Ren neden Sith değildi?

Nasıl Sith Olunur?

Kylo Ren neden Sith değildi? sorusundan önce Sith nasıl olunur onu cevaplayalım… Öncelikle, Sith olurken izlenmesi gereken bir süreç var. İki Kural sayesinde sadece 2 Sith olabilir: usta ve çırak. İkincisi, kendilerini karanlık tarafa adamak için ve sadakatlerini kanıtlamak için bir fedakârlık yapılmalıdırlar. (Anakin Skywalker’ın durumunda Skywalker, Mace Windu ve Palpatine arasında seçim yapmak zorunda kalmıştı ve sonunda kendi elini keserek Windu’nun ölümünü kolaylaştırmıştı.) Sith, kodları ve özel uygulamaları olan bir organizasyondur ve herhangi bir karanlık taraf kullanıcısı kimseyi bir Sith ilan edemez. Sith olmak isteyen bir kişi başka bir Sith tarafından ilan edilmelidir.

Karanlık taraf ustası, Kuvvet’in o tarafını kullanma gücüne sahip bir kişidir ve o tarafla ilişkili olan kuvvet-boğma (force-chocking) gibi birçok tekniği kullanabilir. Karanlık taraftakiler ve Sithler, nefret ve öfkelerini karanlık tarafın yeteneklerini kullanmak için kullanırlar. Bu da onları Jedilardan ayıran noktadır. Konuya dönersek, Kylo Ren ve Snoke Sith değildi. Çünkü ikiside bir Sith ustası tarafından eğitilmedi ve bu yüzden hiçbir zaman bu ünvanı alamadılar. Snoke, Palpatine’den yaratılmış olmasına rağmen bir Sith değildi ama Güç’ün ustasıydı. Ben Solo’yu Jedi eğitimini bırakıp karanlık tarafa çevirerek onu kendisi için çırak olmasına ikna eden kişi de oydu.

Kylo Ren neden Sith değildi?

Kylo Ren neden Sith değildi?

Kylo Ren neden Sith değildi? Tüm Sithler karanlık taraftadırlar, ancak tüm karanlık taraf ustaları Sith değildir. Çünkü hepsi tüm eğitimden geçemiyorlar ve bundan ötürü ustaları tarafından adlandırılamıyorlar. Palpatine’in hâlâ hayatta olduğu ve Snoke’u onun yarattğının ortaya çıkmasına rağmen, Kylo Ren’in eğitimi bir Sith eğitimi değildi ve bu yüzden en son Sith olan Palpatine’den böyle bir unvan alamadı.

Kylo Ren neden Sith değildi?

Nihayetinde, Kylo Ren kendini kurtardı ve Güç ile birleşti. Palpatine ise iyilik adına yok edildi. Galakside artık Sith yok, ama kesinlikle karanlık tarafta olan kişiler var. Star Wars Kylo Ren Neden Sith Değildi? başlıklı haberimizin sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR