Star Wars The Empire Strikes Back İptal Edildi

Disney, sinema zincirleri ile yaptığı müzakereler sonucunda Star Wars The Empire Strikes Back iptal edildi. Film, 4K olarak tekrar yayınlanacaktı.

Disney, filmi Haziran ayında İngiltere’de piyasaya sürmeyi planlamıştı. Böylelikle Empire Strikes Back 4K sürümüyle sinemalarda gösterilecek ilk Star Wars filmi olacaktı. Bu karardan önce, orijinal üçlemenin 4K versiyonları sadece Blu Ray ve Disney+’da mevcuttu.

Star Wars The Empire Strikes Back İptal

Ancak kaynaklara göre bu klasik filmin 4K sürümüyle çıkması planını Disney iptal etti. İptal kararı, Disney ve Vue Cinemas gibi sinema katılımcıları arasında son birkaç hafta içinde gerçekleşen müzakerelerin bir sonucu olarak verildi. Ancak, Disney hala filminin standart versiyonuyla yayınlamayı planlıyor. Büyük ölçüde serinin en iyisi olarak kabul edilen filmin hayranları bu sayede Luke, Han ve Leia’nın maceralarını büyük ekranda izleyebilecekler.

Star Wars The Empire Strikes Back İptali

Star Wars The Empire Strikes Back İptal

Bu tarz haberler, birçok sinema zinciri yeniden açılmaya devam ettikçe gelmeye devam ediyor. İngiltere sinemaları Haziran ayının başında yeniden açıldı ancak çoğu kişi Koronavirüs nedeniyle sinemalara gitmediği için sinemacıların planları suya düşüyor. Ancak bu sinemalar açılışlarını Tenet gibi büyük filmlerin çıkış tarihine denk getirmeye çalışırsa Empire Strikes Back gibi eski filmleri yeniden yayınlama ihtiyaçları giderek düşecektir.

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR