Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi

Yılın oyuncular adına beklenen zamanı geldi, biz de bu zamanı iyi değerlendirelim dedik. Steam yaz indirimleri 2020 oyun önerileri listesi yazımıza hoş geldiniz.

Yılın beklenen zamanını sizler için değerlendirecek ve sizlere tavsiye ettiğimiz bazı yapımları önereceğiz. Eğer, oyun önerisi arıyorsanız ve paranızı doğru yapımlara harcamak istiyorsanız bu liste tam size göre olacak. Hazırsanız, hiç vakit kaybetmeden başlayalım.

dishonored

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi: Dishonored Serisi

Mutlaka deneyim etmeniz gereken marjinal bir yapım. Arkane Stüdyoları tarafından geliştirilen bu seri Thief eserlerinin kurmuş olduğu altyapıyı temel alıyor. Birincil şahıslı bakış açısıyla gizlilik esaslarına uygun olarak hareket etmenizi isteyen bu suikast temalı yapım, ayrıca içerisinde barındırdığı “yetenek” mekanikleriyle de değişik büyüler kullanmanıza ve oynanışı çeşitlendirmenize sebebiyet veriyor.

batman arkham knight

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi: Batman Arkham Serisi

Piyasada bulunan neredeyse bütün yapımların dövüş mekaniği Batman Arkham oyunlarına dayanmakta. Özellikle Arkham City ve Arkham Knight eserleriyle zirve yapan bu seri, bitmiş vaziyette. Hazır yeni Batman serisi duyurulmadan önce bu icraatları oynasanız iyi edersiniz.

shadow of mordor

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi: Shadow of Mordor Serisi

Orta Çağ temalı dünyasını Yüzüklerin Efendisi ögeleriyle birleştiren Shadow of Mordor, hem dünyası hem de sunduğu oynanış mekanikleriyle iyi bir yapım olmayı başardı. Özellikle “Nemesis” sistemiyle beraber piyasada büyük ses getirmiş ve büyük yenilikler sunmuş olan yapım bize göre oynanması şart içerikler arasında.

crysis

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi: Crysis Serisi

EA Games ile Valve arasında yapılan anlaşmanın bizi en mutlu eden tarafı şühpesiz ki Crysis serisinin Steam’a uygun fiyatlarla gelmesiydi. Türk Yerli kardelerin kurduğu Alman menşeili Crytek firmasının geliştirdiği yapım yıllar önce çıkmasına rağmen sunduğu görsellikle herkesi etkilemeyi hala başarıyor. Ortalama bir FPS deneyimi sunan, sağlam bir hikayesi ve harika müzikleri olan (özellikle ikincisinde) bu seri listede olmazsa olmazdı.

dead space

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi: Dead Space Serisi

Bize göre gelmiş geçmiş en iyi korku serilerinden biri olan bu yapımları kesinlikle deneyim etmeniz lazım. Hem yaşattığı atmosfer hem oynanış mekanikleri hem hikayesi hem de dünyasıyla başlı başına bir korku yapımı olan Dead Space, her korku oyunu yapan firmanın örnek aldığı bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Ha, şu konuda da uyaralım, sadece Dead Space 1 ve 2’yi oynayın. Üçüncüsüne gerek yok.

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi: Castle Crashers

Sıradaki önerimiz co-op yapım arayanlar için geliyor. Castle Crashers sunduğu RPG elementleri, renkli dünyası, eğlenceli hikayesi ve oynanış dinamikleriyle öne çıkan bir yapım. Üstelik, basit yapısı sayesinde, yapım hemen hemen her bilgisayarda çalışmasının yanı sıra oldukça da ucuz.

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi: Trine Serisi

Bir diğer co-op yapım daha. Trine, sunduğu çeşitli oynanış mekanikleriyle bölüm bölüm savaşarak puzzle çözdüğünüz bir eser. İlgili yapımda büyücü, okçu ya da savaşçı karakterleri seçebilirsiniz. Her karakterin kendisine has özellikleri var ve eserdeki her bölümü geçmek için bu karakterlerin özelliklerini birleştirerek ortaya sağlam bir iş birliği çıkartmanız icap ediyor. Üç oyunuyla da beraber oldukça güzel deneyimler yaşatan bu seriye arkadaşlarınızla beraber göz atabilirsiniz.

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi: A Way Out

Listedeki son co-op önerimiz bu yapım olacak. Basit co-op yapımlarının yanı sıra daha ciddi, hikayesiyle daha çok ön plana çıkan ve daha manalı işler arıyorsanız bu yapım tam size göre. İki kişiyle oynanan bu yapımda hapisten kaçmaya çalışan iki adamın acıklı hikayesini anlatmakta. A Way Out’ta gene arkadaşınızla beraber birbirinizi tamamlamanız, bölümleri geçmek için puzzle çözmeniz gerekecek.

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi: Mount & Blade Serisi

Özellikle Bannerlord ile oldukça popüler olan bu seri listemizde kendisine hakkıyla yer buldu. Serinin sadece son çıkan yapımını değil, Warband’ı da tecrübe etmenizi öneriyoruz. Her ne kadar günümüze göre oldukça yetersiz görsellere sahip olsa da Warband, gerçekten de türünün tek örneği olan harika bir open world sandbox yapım. Zaten Bannerlord, Warband’ın ortaya koyduğu temellerin üzerine kuruldu.

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi

Steam Yaz İndirimleri 2020 Oyun Önerileri Listesi: Journey

20TL’lik fiyatıyla hemen hemen herkesin erişebileceği bir yapım olan Journey, deneyim edenlere bambaşka bir deneyim sunuyor. Journey’i nasıl tarif etsek bilemedik; tam bir oyun değil, tam bir film kesinlikle değil. Journey, bambaşka bir olay. Sadece deneyim edilerek anlaşılacak özelliklere sahip Journey’i kesinlikle ucuz fiyatıyla beraber kaçırmamanız ve oynamanız gerekiyor.

quantic dream

Bonus 1: Quantic Dream Oyunları

PlayStation’a özel olarak çıkan Quantic Dream yapımları Epic Games’in girişimleri sayesinde PC dünyasına da kazandırıldı. “İnteraktif film” olarak tanıtılan, her bir kararın senaryo gidişatını etkilediği bu güzide yapımlar sektörde eşsizler. Bu bağlamda Quantic Dream çalışmalarını (Beyond Two Souls, Heavy Rain, Detroit Become Human) mutlaka deneyim etmelisiniz.

kotor

Bonus 2: KOTOR

KOTOR, bir RPG yapımının nasıl olması gerektiğini gösteren muazzam bir yapım. Üstelik, ilk eserin Türkçe yaması da internet üzerinde mevcut. Hem hikayesi hem sunumu hem oynanışı hem de diyalog seçenekleriyle çıtayı zirveye taşımış Star Wars Knights of the Old Republic’i kesinlike oynayın deriz.

Final

Steam yaz indirimleri 2020 oyun önerileri listesi yazımızın sonuna geldik. Bu listemizde sizlere elimizden geldiğince Witcher, GTA, Red Dead gibi bilinen yapımları önermek yerine hemen hemen herkesin bilmediği yapımları önermeye çalıştık. Umarız, önerdiğimiz eserlerle beraber güzel ve eğlenceli vakitler geçirirsiniz. Steam yaz indirimleri 2020 oyun önerileri listesinde önerdiğimiz hiçbir yapımın sizi hayal kırıklığına uğratmayacağına yüzde yüz garanti veriyoruz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, sevgilerle.

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.