Steelseries Rival 3 Wireless İncelemesi

Oyuncu ekipmanlarıyla oyun dünyasına damga vuran Steelseries, yeni Rival 3 Wireless modelini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Steelseries yeni oyuncu faresi Rival 3 Wireless‘ı duyurdu. Hem oyun, hem iş olarak oldukça işe yarayacak olan Rival 3 Wireless, hem bir oyuncunun ihtiyacı kadar hızlı, hem de bir ofis çalışanının ihtiyacı kadar minimalist. İsterseniz hızlıca Steelseries Rival 3 Wireless incelemesi için ilk adımları atalım.

Steelseries Rival 3 Wireless

Steelseries Rival 3 Wireless’ın Teknik Özellikleri

Öncelikle Rival 3 Wireless oyuncu faresi hem kablosuz USB, hem de Bluetooth yoluyla bilgisayarınıza bağlanabiliyor. Hatta Bluetooth desteği sayesinde yalnızca bilgisayarlarınızda değil, mouse destekleyen akıllı tabletlerinizde de Rival 3 Wireless’ı kullanabilirsiniz.

Rival 3 Wireless‘ın oyuncular için hız ihtiyacını karşılayacağını söylemiştik. Çünkü bu efsanevi oyuncu faresi 18.000 CPI hassasiyete sahip. 1 ms gecikme ile piyasaya sürülen bu fare, oyuncuların yeni gözdesi olabilir. Yeni Rival 3’ü çalıştırmak için ise yalnızca 2 adet kalem pili yeterli. Ayrıca, bu oyuncu faresinin 60 milyon tıklama ömrüne sahip olduğunu da unutmayalım.

Tasarım

Rival 3, bir oyuncu faresine göre oldukça sade ve minimalist bir tasarım ile bizi karşılıyor. Bu da sadece oyun için değil, bir ofis çalışanın da yeni Rival 3 Wireless‘i satın alıp kullanabileceği bir tasarıma sahip olduğunu söylüyor.

Cihazımızın ön yüzünün hemen alt kısmına bir Steelseries logosu yerleştirilmiş. Hemen bir tık üstünde ise fare hassasiyetini değiştirebileceğiniz DPI tuşu bulunuyor. DPI tuşunun hemen üstüne baktığımızda ince RGB çizgileri ile kaplanmış bir adet mouse tekerleği bizi karşılıyor. Rival 3 Wireless’ın hemen sağ tarafına ise yazılımı sayesinde görev atayabileceğiniz 2 adet tuş yerleştirilmiş.

Steelseries Rival 3 Wireless

Yazılım

Tüm Steelseries ekipmanlarınızı kontrol edebileceğiniz Steelseries Engine yazılımı ile yine Rival 3 Wireless’ın RGB aydınlatmasını ve tuş atamalarını kolaylıkla kontrol edebiliyorsunuz. Mouse üstünde bulunan tuşlarınıza özel görev atamaları yapmak için ve mouse tekerleğinde bulunan RGB aydınlatmasının renklerini değiştirmek için Steelseries’in sitesinden yazılımını kolaylıkla indirebilirsiniz. Ayrıca, RGB aydınlatmalarının oynadığınız oyuna göre tepkilerini de yine bu yazılım aracılığıyla ayarlayabiliyorsunuz.

İşte bu kadar!

Hem oyun, hem iş için kullanılabilecek Steelseries Rival 3 Wireless incelemesi bu kadardı. Genel olarak bu oyuncu faresi tüm ihtiyaçlarımızı rahatlıkla karşılıyor diyebiliriz. Steelseries Rival 3 Wireless ile ilgili daha fazla detay için web sitesine gidebilirsiniz.

Daha fazla ekipman incelemeleri için Otağı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR