Suicide Squad Joker’i Hakkında Yeni Detaylar Geldi

suicide squad joker

Jardel Leto, Suicide Squad Joker’i olarak karşımıza çıkmıştı. Filmde matrak bir gangster karakter görünümünü veren Joker, aslında ilk başta öyle olmayacakmış.

Suicide Squad filminin yönetmeni David Ayer, filmin arka planında dönen tatsız olayları anlatmaya devam ediyor. Hatırlarsanız daha önce, David Ayer’in anlattıklarından sonra, yapımcı stüdyo Warner Bros’un filme çok fazla müdahale ettiğini ve fanların tıpkı Justice League’de olduğu gibi Suicide Squad için de bir Ayer Cut istediğini sizlere aktarmıştık. Daha önce filmin final versiyonunun kendi istediğinden çok çok daha uzak bir şekilde çıktığını söyleyen ünlü yönetmen David Ayer, kafasındaki asıl Suicide Squad filmi hakkında yeni detaylar vermeye devam ediyor. Görünen o ki David Ayer aslında Joker’i filmin final versiyonunda olduğundan çok daha farklı tanıtmak istemiş.

Joaquin Phoenix Joker

Suicide Squad Joker’i Nasıl Olacaktı?

Filmde daha çok Joker’i mor ve parlak elbiselerle bezenmiş matrak bir gangster olarak tanıdık. Çizgi romanlarda ve önceki filmlerde gördüğümüz Joker asaletini hiç taşımayan Suicide Squad Joker’i, sadece çıldırmış basit bir kötü karakter izlenimi vererek izleyicileri sinemada gerçekten şoka uğratmıştı. Konu hakkında Joker rolünü oynayan Jared Leto bile açıklama yapmış, en az bir film çıkacak kadar Joker çekimi yaptıklarını söylemiş ve filmde gösterilen Joker’den hiç hoşnut olmadığını belirtmişti. Görünen o ki Joker’de, tıpkı bütün Suicide Squad filmi gibi, Warner Bros’un müdahalelerine kurban gitmiş. Konu hakkında açıklama yapan yönetmen David Ayer şunları söyledi:

Benim anlatmak istediğim Joker çok daha karanlık olacaktı. Ben, ilhamımı Kara Şövalye serisindeki Joker’den almıştım. Harley Quinn ve Joker arasında geçen çok sert ve karanlık sahneler vardı, görseniz inanamazdınız. Todd Phillips’in Joker filmini düşünün, benim Joker’im o filmdekinden bile daha sert olacaktı.

David Ayer

Yazık olmuş. Keşke Jared Leto’dan karanlık bir Joker izleyebilseydik, Jared Leto çok iyi bir aktör ve ondan sert bir Joker görmek muazzam olurdu. Umarız Warner Bros bundan sonra filmlerine müdahale etmeyi bırakır.

suicide squad joker david ayer

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını takipte kalın!