Süper Lig 12 Haziran’da Başlıyor, Fikstür Belli Oldu

süper lig 12 haziran

Süper Lig 12 Haziran’da resmi olarak yeniden başlıyor. Lig fikstürü de belli oldu, kıran kırana geçen şampiyonluk mücadelesi kaldığı yerden devam edecek.

Korona virüsü nedeniyle durdurulan Türkiye ligi kaldığı yerden devam ediyor. Bu süre zarfında Trabzonspor’un “Bizi şampiyon yapın.” ve 7 takımın “Küme düşme kaldırılsın.” talepleri reddedilmişti. Süper Lig’in hem alt hem de üst sıralarındaki kıran kırana geçen mücadele kaldığı yerden devam edecek. Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı açıklamaya göre ligde bulunan 18 takımın da isteğiyle alınan bu devam etme kararı, liglerin sağlığı için en ideali olacak. IFAB kurallarına göre 5 oyuncu değiştirme hakkını da uygulayacak olan TFF, maçlarda sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmesini de sağlayacak.

süper lig falcao emre akbaba

Süper Lig 12 Haziran’da Yeniden Başlayacak

Kulüpler Birliği ile ortaklaşa alınan bu karara hiçbir takım olumsuz yaklaşmış gibi durmuyor. Özellikle Bundesliga’nın bu konuda amiral gemi olması, ligimiz de dahil diğer bütün liglere örnek teşkil etti. Maçlardaki gol sevinçleri esnasında Bundesliga’da olduğu gibi renkli görüntüler görmemiz mümkün. Türkiye ligi, 12 Haziran Cuma günü saat 21:45’te Göztepe – Trabzonspor maçı ile başlayacak. Lig fikstürüne ulaşmak için tıklayın.

süper lig 12 haziran max kruse fenerbahçe

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını da takipte kalın.