Take-Two Google Stadia Hayal Kırıklığına Uğrattı Dedi

Take-Two Google Stadia

Take-Two Google Stadia’nın hayal kırıklığına uğrattığını söyledi. Anlattıklarına göre bekledikleri teknoloji, tam olarak Google’nin sunduğu gibi değilmiş.

Take-Two Google Stadia

Beklediğimiz teknoloji bu değildi.

Take-Two

Google STADİA, yaklaşık 6 aydır hizmette olan bulut tabanlı bir yayın sistemi, anlık olarak kütüphanesinde 30 adet oyun barındırıyor.

Rockstar Games‘in ana şirketi olan Take-Two Interactive‘in CEO’su Strauss Zelnick, Bernstein Yıllık Stratejik Kararlar Konferansında Google Stadia hakkında şunları söyledi:

Stadia’nın lansmanı yavaş oldu. Sanırım teknolojinin neler sunabileceği konusunda biraz fazla beklenti vardı ve tüketici hayal kırıklığına uğradı.

Strauss Zelnick
Take-Two Google Stadia

Take-Two Google Stadia’ya Tepki Gösterdi

Strauss Zelnick 6 ay önce Google Stadia ile ilgili yaptığı konuşmadan beri, hiçbir şeyin değişmediğini belirtti. 6 ay önceki konuşmasında şunları söylemişti:

Stadia, denediğim diğer tüm bulut oyun platformları gibi, çoğunlukla tek oyunculu oyunlar için harika. İnternetiniz çok iyi değilse çok oyuncular için ise korkunç. Altı ay geçmesine rağmen durum hala böyle. Yeni bir konsol ucuz değil, ancak problemsiz bulut oyunlarının keyfini çıkarmak için gereken altyapıyı elde etmek, servisin bölgeye gelmesini beklemekten daha kolay. 

Strauss Zelnick

Görünüşe göre 3 oyunla (Red Dead Redemption 2, Borderlands 3, NBA 2K20) yola çıkan Stadia, kütüphanesine 27 yeni oyun eklese de altyapı sorunlarına çözüm bulamamış gözüküyor. Sizce bulut temelli oyun sistemleri(NVİDİA GeForce Now,Google Stadia) ilerleyen zamanlarda başarılı olabilecekler mi ?

Take-Two Google Stadia

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!