Bazı Teknoloji Şirketleri Ofiste Bluetooth Çipleri Kullanacak

Teknoloji Şirketleri Ofiste Bluetooth Çipleri Kullanacak

Dünya genelinde pandemi hastalığı durumuna gelen Covid-19 (koronavirüs) nedeniyle insanlar bu dönemde tedbirler çerçevesi altında yaşamak zorunda. Son dönemlerde virüsün azaldığı tespit edildiği için çoğu ülke yavaş yavaş normalleşme dönemine geçiyor. Bu nedenle ise çoğu çalışanlar, çalıştıkları ofis ortamına geri dönüş aşamasındalar. Teknoloji şirketleri ofislerindeki koronavirüs salgınlarını önlemeye yardımcı olmak için kendi iletişim izleme sistemlerini geliştiriyorlar. Bazı büyük teknoloji şirketleri ofiste bluetooth çipleri kullanacak.

Teknoloji Şirketleri Ofiste Bluetooth Çipleri Kullanacak

Teknoloji Şirketleri Ofiste Bluetooth Çipleri Kullanacak

Jeff Aaron bir röportajda, Silikon Vadisi şirketi Juniper Networks Inc.’in yaklaşık 10.000 çalışanını, ofiste hareketleri ve etkileşimleri kaydetmeye yardımcı olacak bir Bluetooth çipine sahip iş tanımlama rozetiyle donatmayı planladığını söyledi.

Sistem, Juniper Network’un personel kartında bulunan Mist Bluetooth çip, Wi-Fi ile bağlantı kuracak ve bu şekilde koronavirüs testi pozitif çıkan bir personelin, daha önce kimlerle iletişim kurduğu kolaylıkla tespit edilebilecek.

Küçük ama hızlı büyüyen bir Wi-Fi ekipman üreticisi olan Mist, erişim noktası başına yıllık 150 ABD doları aboneliği ile yeni sistemini diğer işletmelere satıyor ve yaklaşık 25 müşteri bunu test ediyor.

Diğer Otağ içeriklerine göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.