Temmuz Ayında Facebook Ofislerini Yeniden Açıyor

Temmuz Ayında Facebook Ofislerini Yeniden Açıyor

Çalışanlarının dörtte birlik bir kesimi için Temmuz ayında facebook ofislerini yeniden açıyor

Ülkemizde ve tüm dünyada pandemi hastalığı durumuna gelen koronavirüs nedeniyle çoğu şirket, çalışmalarını online olarak uzaktan sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda Google, Amazon, Microsoft ve Facebook gibi büyük şirketlerlerin personelleri de çalışmalarına evlerinden devam etmeye başladı.

Facebook, Temmuz ayından itibaren ofislerini %25 kapasite ile tekrar açacağını duyurdu. Yani standart iş gücünün yalnızca dörtte biri aynı anda çalışacak. Tabii ki çalışanların Facebook ofislerine giriş yapmadan önce sıcaklık testinden geçmeleri gerekecek ve koronavirüs için alınan önlemleri uygulamaları gerekecek. İlk etapta yalnızca ABD ve Avrupa ofislerinin açılması planlanıyor. Ancak bölgenin durumuna göre bazı Asya ofislerinin de açılabilme olasılığı raporda belirtilmiş.

Temmuz Ayında Facebook Ofislerini Yeniden Açıyor

Temmuz ayından itibaren ofislere dönecek olan %25’lik kesim, kritik ve işlerini evlerinden yürütemeyen personeller olacak. İş sorumluluklarının çoğunluğunu uzaktan yerine getirebilen personeller ise bu yıl sonuna kadar görevlerini evlerinden devam ettirecekler. Facebook, ABD ve dünyada virüs nedeniyle kilitlenmeler azaldıkça, yeniden açılmak için plan oluşturan büyük teknoloji şirketlerinden yalnızca bir tanesi.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!