Temmuz’da Formula 1 Başlıyor!

formula 1 başlıyor

Yarışlar Koronavirüs yüzünden rafa kaldırıldığından beri Formula 1, takımlar ve FIA, sezonun güvenli bir şekilde yeniden başlaması için çalışıyordu. Bugün Formula 1 CEO’su Chase Carey yenilenen takvimin ilk bölümünün özetini aktardı. Carey’in vermiş olduğu bilgilere göre Temmuz’da Formula 1 başlıyor.

Sezon, 5 Temmuz’da Avusturya GP ile Red Bull Ring’de başlayacak. Bir hafta sonra aynı pistte ikinci bir yarış olacak

Temmuz’da Formula 1 Başlıyor!

Macaristan GP, Avusturya GP’nin bir hafta sonrasında olacak ve bir ara verilecek. Aranın hemen ardından Silverstone pistinde arka arkaya iki yarış olacak. Bu yarışları Barselona’da yapılacak İspanya GP takip edecek. Daha sonra yapılacak Belçika GP’nin ardından İtalya GP 6 Eylül’de tarihî Monza pistinde yapılacak.

formula 1 başlıyor

Formula 1, açılış yarışlarını seyircisiz yapmayı planlasa da güvenli olduğunda izleyicilere de izin verilmesini umuyor. Herkesin sağlığı ve güvenliği birinci öncelik olmaya devam edecek. Formula 1 ve FIA yarışların en yüksek güvenlik düzeyini sağlaması için katı prosedürleri olan kuvvetli ve detaylı bir plan yaptı.

Formula 1 CEO’su Chase Carey “Geçen haftalarda bütün partnerlerimizle yorulmaksızın çalıştık. FIA ve Takımlar yenilenmiş ve bize olabilecek en güvenli yarışları sunan bir yarış takvimi hazırladı.”

formula 1 başlıyor
Chase Carey

“Şu an açılış yarışlarımızı bulunduran 8 yarışlık takvimimizi sunabiliyor olmaktan memnunuz ve tüm takvimi yayımlamayı dört gözle bekliyoruz. Bütün organizatörlerimize ve partnerlerimize destekleri ve Formula 1’le ilgili devam eden vaatleri için teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!