Tenet dünya çapında gişe rekoru kırdı

Tenet gişede yavaş yavaş ilerleme kaydetmeye devam ediyor. 300 milyon gişe yapan Tenet dünya çapında gişe rekoru kırdı.

Bir Christopher Nolan eseri olan Tenet, gişede ilerleme kaydetmeye devam ediyor ve şu an dünya çapında 300 milyon dolara yakın gişe yaptı. Gişe hasılatı, yeniden başlatmalar ve remake’ler tarafından yönetilse bile, Nolan, iyi performans gösteren orjinal filmler yapabilen nadir film yapımcılarından biri olduğunu kanıtladı. Orjinal filmmerl Inception, Interstellar ve Dunkirk, dünya çapında 500 milyon dolardan fazla para kazandı ve bu da 2020’ye doğru benzer gişe beklentileri verdi.

Tenet dünya çapında gişe rekoru kırdı

Bununla birlikte, Tenet‘in gişe performansı, koronavirüs salgını nedeniyle önemli ölçüde değişiklik göstermişti. Film birkaç kez ertelendi, ancak Ağustos ayının sonundan itibaren dünya çapında mümkün olan her yerde sinemalara sunuldu. Tenet, koşullar göz önüne alındığında uluslararası düzeyde iyi bir performans sergiledi, ancak yerel gişe hasılatı, New York ve Los Angeles gibi büyük pazarların açık tiyatrolara sahip olması nedeniyle heyecanlanmadı. Tüm bunlara rağmen, Tenet başka bir gişe kilometre taşına yaklaşıyor.

Warner Bros, Tenet için en son gişe rakamlarını yayınladı ve filmin geçen hafta sonu dünya çapında 19.2 milyon dolar kazandıktan sonra dünya çapında 300 milyonu geçmeye ne kadar yakın olduğunu gösterdi. Yerli gişe dikkate değer ölçüde. Sadece M kombine toplamları 283.2 milyon dolar.

Bu performans, Nolan’ın ya da WB’nin yılın başında Tenet’ten öngördüğü şey olmasa da, her şeyin dikkate alındığı iyi bir performans. Film hala yurtdışında daha iyi performans gösteriyor, çünkü bu hafta sonu 19.2 milyon dolarlık brüt sadece 3.4 milyon dolar Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’dan geldi. Los Angeles, New York ve San Francisco’daki tiyatrolar açılmaya başladığında Tenet’in Yurtiçi kaderi biraz değişebilir.

Genel olarak Koronavirüs pandemisi nedeniyle sürekli ertelenen ve Nolan hayranları tarafından heyecanla beklenen Tenet dünya çapında gişe rekoru kırdı.

Daha fazla film haberleri ve dizi haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR