Christopher Nolan’ın Yeni Filmi Tenet Hakkında Bildiklerimiz

Tenet Hakkında Bildiklerimiz

Christopher Nolan’ın Yayınlanma Tarihi İleriye Ertelenen Yeni Filmi Tenet Hakkında Bildiklerimiz

Christopher Nolan; Inception, Kara Şövalye üçlemesi ve Prestige gibi yapımlarıyla eleştiri sitelerinde, Hollywood’un en başarılı film yapımcılarından biri olarak kabul ediliyor. Bundan dolayı üzerinde ismi olan her proje seyircileri heyecanlandırmaya yetiyor. Ancak Tenet, Nolan’ın kendi deyimiyle de şuana kadar ki en büyük işi olabilir. Bu haberimizde sizlere film hakkındaki detayları Tenet Hakkında Bildiklerimiz başlığında anlatacağız.

Tenet’in tarihi 17 Temmuz 2020 olarak duyurulmuştu ancak pandemi yüzünden sinemaların kapalı olması nedeniyle 31 Temmuz’a ertelenmek zorunda kaldı. Nolan, filmin ne olursa olsun 17 Temmuz’da çıkmasını istiyordu ancak büyük ihtimalle yapımcı şirket Warner Bros, gişe konusunda endişelendiği için Nolan’ı filmi ertelemeye zorladı. Tenet’in, dünyanın her yerindeki işler gibi sinemayı da aksatan Covid-19’un ardından sinemada büyük gişe yapan ilk film olacağı düşünülüyor.

İşte Tenet Hakkında Bildiklerimiz

Senaryo

Nolan’ın önceki filmlerinde de olduğu gibi, Tenet de ilk fragmanından itibaren herkesin aklını karıştırmayı başardı.

Tenet Hakkında Bildiklerimiz

Film, misyonu insanlığı kurtarmak ve III. Dünya Savaşı’nın başlamasını engellemek için çeşitli fantastik yeteneklerini -muhtemelen bu yetenekler zaman manipülasyonları ve çeşitli bilim kurgu araçları- kullanması gereken gizli bir ajanı anlatıyor.

Bununla birlikte, Robert Pattinson Mayıs ayında GQ Magazine’e verdiği röportajda, canlandırdığı karakterin bir zaman yolcusu olmadığı belirtti ve şunları da ekledi:

Aslında tam olarak zaman yolculuğu yok ve bu şu ana kadar onaylayabileceğim tek şey.

Robert Pattinson

Film Kadrosu

Tenet filminin kadrosu, yükselen yıldızlar, tanıdık yüzler ve Nolan’ın önceki filmlerinde oynamış olan oyuncuların karışımından oluşuyor.

Tenet Hakkında Bildiklerimiz

Spike Lee’nin BlacKkKlansman filminde gösterdiği performansıyla Altın Küre ve Screen Actors Guild ödüllerine aday gösterilen başrol John David Washington, Tenet filminin başrollerinden birini oynuyor. Washington’un tam olarak tanıyamadığımız gizli ajan karakteri, filmin ilk fragmanının ve filmden paylaşılan görüntülerin çoğunun odak noktası olması hikayenin birincil kahramanı olacağını gösteriyor.

Washington filme, Twilight filminde bir çeşit gizli ajanı oynayan Robert Pattinson’ın katkılarıyla filme katıldı. Ayrıca Pattinson, önümüzdeki sene vizyona girmesi beklenen The Batman filminde Batman/Bruce Wayne karakterine de hayat verecek. Batman, Nolan’ın The Dark Knight üçlemesinden sonra oldukça aşina olduğumuz bir karakter.

Filmin kalan kadrosunda, The Great Gatsby filminde de oynamış olan Elizabeth Debicki, Kick-Ass oyuncusu Aaron Taylor-Johnson, The Dark Knight üçlemesinde oynamış olan Michael Caine ve Henry V’de oynamış olan Kenneth Branagh bulunuyor.

Fragmanlar

Tenet’in ilk fragmanı 19 Aralık 2019’da yayınlandı. Filmin ikinci fragmanı ise, 21 Mayıs 2020’de Fortnite’da (evet, Fortnite’da) yayınlandı.

Çıkış Tarihi

Hem ABD’de hem de uluslararası alanda Koronavirus pandemisi nedeniyle Warner Bros. filmin yayınlanma tarihini, ilk belirlenen tarih olan 17 Temmuz’dan ileri bir tarihe erteletmişti. Tenet’in güncel olarak, 31 Temmuz’da gösterime girmesi planlanıyor.

Size bugüne kadar Tenet hakkında edindiğimiz tüm bilgileri aktardım. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.