Tesla Fabrikası Vergi İndiriminden Yararlanacak

Tesla fabrikası vergi indirimi Cybertruck için onaylandı. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında tanıtılan yeni araç Cybertruck için firma büyük yol katetti. Aracın üretileceği tesis, ilgili fiyat düşüşünden yararlanacak.

Firmanın son olarak tanıttığı yeni elektirli aracı Cybertruck, otomobil severleri bir hayli heyecanlandırmıştı. Aracın tanıtımında ise Elon Musk’ın balyoz ile cam kırması büyük ses getirmişti. Yeni aracın üretimi için kurulacak tesis ise belirlenmek üzere diyebiliriz. Henüz netlik kazanmış olmasada Teksas’ta kurulması beklenen tesis için Austin, toplamda 60 milyon dolarlık emlak indirimini onayladı.

tesla fabrikası vergi indirimi

Tesla Fabrikası Vergi İndiriminin ve Üretim Tesisinin Detayları

Yerel hükümetin politika oluşturma ve idari kolu olan Travis County Mahkemesi, Salı günü önümüzdeki 10 yıl içinde Tesla’ya 14 milyon dolarlık emlak vergisi kazandıracak bir anlaşmayı onaylamıştı. Geçen haftanın sonlarında, tesisin bulunduğu yere yakın olan Del Valle okul bölgesi, Tesla’ya aynı zaman dilimi içinde 50 milyon dolara yakın para iadesi verecek bir anlaşmayı onayladı. Komisyon üyelerinin kararı sonrası, halka açık yapılan mahkemeler sonucu oy birliği ile yeni kurulacak olan fabrika için vergi indirimi onaylanmış oldu. Şirket, Austin’in alternatifi olarak ise Oklahoma Tulsa’yı seçenekleri arasında bulunduruyor.

tesla fabrikası vergi indirimi

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR