Tesla Hissedarlar ve Yatırımcılar Toplantısı Yaklaştı

Tesla hissedarlar ve yatırımcılar toplantısını gerçekleştirecek. Şirket, yapacağı organizasyon için belirlediği tarihi 22 Eylül olarak açıkladı.

Tesla, uzun zamandır yapmayı planladığı destekçiler ile yapılacak organizasyonu için tarih belirledi. 22 Eylül’de planlanan organizasyon Kaliforniya’daki araç fabrikasında bizzat gerçekleştirilecek. Ancak pandemi nedeni ile toplantının canlı bir akış içinde yapılması bekleniyor. Etkinliğe sadece şirketin hisse senedinin hissedarları ve yatırımcılar katılabilir.

tesla hissedar yatırımcı toplantı

Tesla Hissedarlar ve Yatırımcılar Toplantısı İçeriği

Yıllık organizasyon ilk olarak 7 Temmuz’da Kaliforniya’nın Mountain View şehrindeki Tarih Müzesi’nde gerçekleştirildi. Ancak COVID-19 salgını nedeniyle Kaliforniya’da büyük organizasyonlar yasaklandı, bu nedenle CEO Elon Musk geçen ay organizasyonun erteleneceğini açıkladı. Musk daha önce 15 Eylül’ü geçici tarih olarak hedeflediğini söylemişti. Organizasyonda şirket destekçileri, şirketin reklamlar için ödeme yapmaya başlayıp başlamayacağı gibi bazı konularda oylama ile kendi görüşlerini bildirecekler.Bu yılın başlarında gerçekleşmesi planan Batarya günü etkinliği de 22 Eylül’deki organizasyonda görüşülecek konular arasında.

tesla hissedar yatırımcı toplantı

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.
Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR