Tesla Model Y İndirimi Ortalığı Karıştırdı

Tesla Model Y indirimi insanları çok şaşırttı. Ülkemizde pazara henüz girmeyen firma, yaptığı fiyat düşüşüyle araçlarını ön plana çıkarmayı başardı.

Koronavirüs salgını ile büyük bir mücadele içinde olan ABD’de şirketler, tüketiciler için bazı fiyat düşüşleri uygulamaya başladı. Pandemi nedeni ile zarar gören sektörlerden biri de otomobil sektörüydü. Daha önce S ve X araçları için 5 bin dolarlık fiyat düşüşüne giden firma, bu kez fiyat düşüşüne girecek olan otomobili açıkladı.

tesla model y indirim

İşte Tesla Model Y İndirimi

Şirketin açıklaması sonrası aracın indirim tutarı da belli olmuş durumda. Firma, yeni sürüm için satış fiyatı üzerinden 3 bin dolarlık bir indirim uygulayacağını açıkladı. Bu düşüş sonrası aracın fiyatı 50 bin dolar bandının altına düşmüş oldu. Şimdilik sadece ABD’de geçerli olan diyat düşüşlerinin, Asya ve Avrupa pazarında geçerli olup olmayacağı hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmamakta. Fiyat düşüşüyle birlikte Elon Musk, Tesla otomobili için “giriş seviyesi” versiyonun kaldırıldığını haberini de kullanıcıları ile paylaştı.

tesla model y indirim

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR