The Falcon ve Kış Askeri Prömiyeri Ertelendi

Marvel’ın Falcon ve Kış Askeri yapımı, prodüksiyon gecikmelerinden dolayı ileri bir tarihe ertelendi.

Anthony Mackie’nin Falcon karakterine ve Sebastian Stan’in Kış Askeri’ne odaklanacak olan Disney+ yapımı, Ağustos ayının ortalarında yayınlanacak.

Ancak, yayın platformunun gelecek aydaki planlamalarında bu yapımla ilgili hiç bir işaret bulunmuyor. Gecikmenin pandemi yüzünden olduğunu belirten siteler de bulunuyor.

Yapımın çekim işlemleri pandemi nedeniyle Mart ayında durdurulmuştu. Daha sonra cast ekibi çekimlerin çoğunun yapıldığı Atlanta’ya geri çağrılmıştı. Yılın başlarında, adada gerçekleşen iki büyük deprem sonrası Porto Riko’da olması planlanan çekimler de iptal edilmişti.

Disney+ Platformuna Gelecek Yapımlar

The Falcon ve Kış Askeri dizisi, Elizabeth Olsen ve Paul Bettany’yi tekrar Scarlet Witch ve Vision karakterini canlandırırken göreceğimiz WandaVision dizisi ve Tom Hiddleston’ı bir kere daha Loki karakterini canlandırırken göreceğimiz Loki dizisiyle beraber Disney+’ın yakında gelmesi planlanan yapımların arasında yer alıyor.

Mackie’nin Marvel’a Yaptığı Büyük Eleştiri

Mackie kısa bir süre önce Marvel’ı büyük projeler için üretim ekiplerini işe alırken çeşitlilik eksikliği nedeniyle eleştirmişti.

Her yapımcının, her yönetmenin, her dublörün, her kostüm tasarımcısının, her bir kişinin beyaz olduğu 7 Marvel filminde yer almak beni gerçekten rahatsız etti.

Anthony Mackie

Black Panther filminin oyuncu kadrosunun ve çalışanlarının büyük ölçüde siyah kişilerden seçilmesini de ırkçılık olarak nitelendirdi.

Sanırım, bu başka her şeyden daha ırkçı. Çünkü siyahları yalnızca siyahi filmler için kiralayabiliyorsanız, çoğunlukla beyaz kişilerden oluşan caste sahip olduğunda, siyahların yeterince iyi olmadığını mı imâ ediyorsunuz? İş için en iyi kişi kimse onu işe almalısın.

Anthony Mackie

Daha fazla gündem haberi için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR