The Last Of Us 2 Yöneticileri: Oyunlar Herkes İçindir

oyunlar herkes içindir the last of us 2

The Last Of Us 2 yöneticileri “oyunlar herkes içindir” dedi. Naughty Dog’un yeni oyunu The Last Of Us Part 2, geniş bir kitleye hitap etme amacıyla 60’tan fazla farklı erişilebilirlik seçeneğine sahip olacak.

Ses lideri Robert Krekel ses odaklı erişilebilirlik özelliklerinden bazılarıyla ilgili bilgi paylaşırken, Naughty Dog’un gelecekteki projelerinin nasıl ilerleyeceği hakkında da konuştu ve oyunlar herkes içindir dedi.

oyunlar herkes içindir the last of us 2

Oyunlar Herkes İçindir

Krekel Twitter’da yayınladığı tweet ile The Last of Us Part 2’nin “hemen hemen” yalnızca sesle bitirilebileceğini söyledi. Ses ekibi, görme engelli oyuncular başta olmak üzere, ses ile alakalı engellere sahip olan oyuncuların The Last of Us Part 2’yi oynamalarına izin veren bir sistem oluşturabilmek için çok fazla zaman ve çaba harcamış.

Gözleriniz Kapalıyken Bile Tamamlayabilirsiniz

Ne kadar iyi çalıştığını görünce çok şaşıracaksınız. Küçük bir örnek vereyim, oyunun savaş bölümlerini gözlerim kapalıyken bile başarıyla tamamlayabildim. Gizli öldürmeler ve yakın dövüşlerle de kaçmak dahil.

Ses Lideri Robert Krakel
oyunlar herkes içindir the last of us 2

The Last Of Us Part 2, Krekel’in video oyunları için yeni bir çığır açtığını düşündüğü, yeni bir metin-konuşma sistemini de kullanıyormuş.

Konuşma sistemine eksiksiz bir metin uyguladık. Bu metinlerin gerekli tüm kelimeler ve deyimlerle uyumlu olmasını sağladık.

Ses Lideri Robert Krakel

Sizce The Last of Us Part 2, yapımcıların iddia ettikleri kadar başarılı bir oyun olabilir mi?

Gelişmelere hızla ulaşmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!