The Last of Us Part 2 Orta Doğu’da Yasaklandı

the last of us part 2 orta doğu

Sony’nin merakla beklenen Playstation 4’e özel oyunu The Last of Us Part 2 Orta Doğu ülkelerinde LGBT ve terörizm içerdiği için yasaklandı.

Sızıntı skandalıyla gündeme gelen Naughty Dog’un olaylı oyunu The Last of Us Part 2, gün geçmiyor ki yeni haberlerle bizi şaşırtmasın. Reddit‘teki bir kullanıcının Playstation Store’de oyunu görememesi üzerine ortaya çıkan bilgi, gerçekten Orta Doğu’daki oyuncuları şoke etmiş durumda. Görünen o ki The Last of Us Part 2 Orta Doğu’da, şu anlık Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan, yasaklanmış durumda.

the last of us part 2 orta doğu

The Last of Us Part 2 Orta Doğu’da Neden Yasaklandı?

Sony çalışanlarının açıkladıklarına göre bazı Orta Doğu ülkeleri terörizm ve LGBT içeriklerine karşı oldukça hassaslarmış. Naughty Dog’un birçok oyununda olduğu gibi The Last of Us’ta da bolca LGBT ve terörizm bulunduğu için, ülke yönetimleriyle herhangi bir sıkıntı yaşamak istemeyen yerel Playstation yönetimleri oyunu mağazalarından kaldırmaya karar vermişler. Böylelikle yeni gelecek olan Cyberpunk 2077 gibi daha sert olması beklenen oyunların da Orta Doğu pazarında bulunamayacağını anlamış oluyoruz.

the last of us part 2 ellie ağzı kapalı

Daha fazla haber için Otağ‘ı takipte kalın!