The Office Bilinmeyenler Listesi

the office bilinmeyenler

Türkiye’de popülerleşmeye çok yakın olan dizi The Office bilinmeyenler listesi ile karşınızdayım. Sitcom dalında kendisini en üst noktasına getiren dizi, ülkemizdeki hayran kitlesi son zamanlara göre bir hayli artmış durumda.

Biz de sizler için The Office bilinmeyenleri neymiş, onları araştırdık ve bulduk. Sizleri kahkahaya sokacak bu diziyi izlemediyseniz mutlaka izleyin, izlemediyseniz burada ne işiniz var o da merak konusu. Bu arada, bu listede spoiler bulunabilir aman diyim; bir şeyler öğreneyim derken canım diziden olmayın. O halde başlayalım. İşte karşınızda The Office bilinmeyenler listesi…

The Office Bilinmeyenler Listesi:

Pam’in Yüzüğü

Pam karakterini canlandıran Jenna Fischer, Jim tarafından dizide verdiğini nişan yüzüğünü günümüzde de takıyor ve anı olarak saklıyormuş. İddialara görse ise yüzüğün değeri 5.000 dolarmış.

the office bilinmeyenler

Alt Depo

The Office adında da anlaşılacağı üzere ana mekan bir ofiste geçtiğini hepimiz biliyoruz. Peki hani o basket maçlarının oynandığı ve türlü lobilerin oluştuğu alttaki depo? Evet o mekan da gerçekten o ofisin altındaymış. Bazı yapımlarda olduğu gibi dizide yanda geçen mekan ~20 km uzaklıkta değilmiş. Sevindirici.

the office bilinmeyenler

Creed’in Blog Sitesi

“Evet, bloğumda da yazdım.” Hatırladıkça kahkaha atıyorum bu sahneye. Hani şu Blog olarak kullandığı fakat Word dosyasına yazdığı o anılar var ya hani. Heh, işte onlar kayıt altına alınmış. Buradan o bloglara göz atabilirdiniz diyebilseydim fakat site maalesef kapatılmış. Üzdü.

the office bilinmeyenler

Angela ve Kedi Sevgisi

Angela karakterini oynayan oyuncunun gerçek ismi de Angela (Angela Kinsey) olduğunu biliyor muydunuz? Bitmedi. Sevgili Angela, Pam karakterini oynamak istemiş fakat yapımcılar uygun görememiş. Çünkü Angela gerçek hayatta da kedilere düşkün ve 2 kedi annesiymiş. Yapımcılar Angela karakterini uygun görmüş, iyi ki de öyle olmuş.

the office bilinmeyenler

The Office Senaristleri

Dizinin bu kadar komik olmasının en büyük unsurlarından birisi de senaryo ve diyalogları bence. Ve bu muazzam diyalogların yazarları kim biliyor musunuz? Ryan karakterini canlandıran B.J. Novak, Kelly karakterini canlandıran Mindy Kaling, Toby karakterini canlandıran Paul Lieberstein ve son olarak da Michael Scott karakterini canlandıran Steve Carell dizinin senaristlerinden birkaçı.

the office bilinmeyenler

Dizi İptal Olabilirmiş

O sırada yayınlandığı kanal NBC, ilk sezon sonrasında diziyi iptal etmeyi masaya almış. Fakat dizinin başrolü Steve Carell’ın vizyona girdiği “The 40 Year Old Virgin” adlı filmin getirdiği başarı ile diziye bir şans daha verilmiş. İkinci sezonu ve sonrasını siz zaten biliyorsunuz.

The Office Hug

Dizinin İntrosunu Bakın Kim Çekmiş

Her bölüm izlemeye doyamadığımız intro var ya hani, Scranton şehrini farklı yerlerden çekilmiş sahneleri barındıran şu intro. Heh, işte o introyu Jim karakterini canlandıran John Krasinski ve bir arkadaşı çekmiş.

The Office opening
(The Office Bilinmeyenler)

Office Uyarlama Dizisiymiş

The Office, aslında 2001 yılında İngiltere’de çekilmiş ve 3. sezon sürmüş. Amerika versiyonu ise uyarlamaymış. Hatta İngiliz versiyonun Michael Scott’ı bir bölümde Amerika versiyonuna uğramıştı. O kişi Ricky Gervais, hatırladınız değil mi?

Television the office steve carell

Creed’den İlginç İstek

Creed rolündeki oyuncunun ismi de Creed olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca soyadları da aynı. E nasıl olmuş bu diye soracaksınız. Anlatayım. Creed Bratton, dizide rol alamadan önce yapımcılara ısrarla kendi ismiyle rol almayı istemiş. Sürekli gelen bu isteği kıramayan yapımcılar, uygun olduğunu görünce de onaylamış hemen.

Creed Doing A Cartwheel GIF

Oyuncular Önceden Arkadaşlarmış

Belki de o yabancılık hissi gelmedi de bu kadar sevdik, bilemiyorum. Jim ve Ryan karakterini canlandıran John Krasinski ve B.J. Novak aynı lisede okumuşlar ve aynı anda bitirmişler. Aynı zamanda Kevin ve Andy de aynı liseden arkadaşlarmış.

kevin brokoli

Oscar Eşcinsel Değilmiş

Office dizisinin muhasebecisi Oscar ilk senaryoya göre eşcinsel değilmiş. Fakat senaryo okumalarına sürekli pembe giydiği için senaristler Oscar’ın karakterini değiştirmişler.

oscar michael scott

Michael Scott’ı Başkası Oynayabilirdi

Belki de o olmasaydı olmazdı. Evet biraz klişe bir söz ama gerçekten öyle. Olmadığı zaman olmadı. Olduğunda ise gözlerimiz gülerdi adeta. Steve Carell, yine aynı kanal NBC’deki diğer projede oynayabilirmiş. Düşük bir oranla başrol olarak diziye katılmış. Eğer olmasaydı en güçlü seçenek olan ve seçmelere katılan Bob Odenkirk olabilirmiş.

the office bob
(The Office Bilinmeyenler)

Steve Carell Neden The Office’den Ayrıldı?

Dizinin en üzücü olayıydı sanırım, The Office bilinmeyenler listesinin en çok merak edileni. Başka şeylere çok az üzülmüşümdür. Neden? Neden Steve Carell diziden ayrılır? Çok araştırdım, çok merak ettim ama kesin bir şey maalesef yok. Size birkaç söylenen şeyi söyleyeceğim sadece onların da doğruluk payı maalesef pek yok.

Steve Carell Neden The Office'den Ayrıldı?

Onlardan birisi Steve Carell’a az miktarda para verildiği ve maaşına zam yapılmamasıymış. Bir diğer söylentiye göre ise, bir gün radyoda “Her an diziden gidebilirim” gibi bir cümleyi yoğun kişiden oluşan bir ortamda söylemiş ve bunu kanalın duymasına rağmen kimsenin “Hayır, gidemezsin.” gibi bir şekilde tepki vermemesiymiş. Yani kısaca kanal Steve Carell için pek önemli değilmiş. Ama şu bir gerçek ki; Carell, diziden hiçbir zaman gitmek istememiş. Umarım bir gün dizi yeniden başlar ve o patron koltuğunda oturur. It’s my dream…

The Office Bilinmeyenler adlı listenin sonuna geldik. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!