The Simpsons Dublajlarında Büyük Değişiklik

The Simpsons dublajlarına büyük değişiklikler geliyor. Biliyorsunuz ki bu hafta birçok seslendirme sanatçısı animasyon filmlerinden istifa etti.

The Simpsons yapımcıları artık siyahi karakterleri seslendirmek için beyaz aktörler kullanmayacağını açıkladı. Birçok beyaz aktör siyahi karakterleri canlandırdığı animasyon filmlerinden istifa etti.

Bu haftanın başlarında Jenny Slate, Netflix dizisi Big Mouth’da siyahi karakter Missy’yi seslendirmeyeceğini açıkladı. Kristen Bell ise Apple TV+’ta yayınlanan Central Park animasyonundaki melez karakterinden istifa etti.

The Simpsons Dublaj

The Simpsons Dublaj Aktörleri Rollerinden Ayrılıyor

Aktör Mike Henry artık Family Guy’da siyah karakter Cleveland’ı seslendirmeyeceğini açıkladı. Ve sözlerine şu şekilde devam ett:

“Bu karakteri gerçekten çok seviyorum ama siyahi karakterleri siyahi aktörler oynamalı. Bu nedenle rolümden ayrılıyorum. ”

Simpsons daha önce Hint-Amerikan karakteri Apu Nahasapeemapetilon’u seslendirmesi için beyaz aktörleri kullanması nedeniyle ağır eleştirilere maruz kalmıştı.

Bu karakterin Hint kökenli insanlara ofansif bir saldırı olduğunu savunan Hindistan kökenli komedyen Hari Kondabolu’nun 2017 yılındaki belgeseline konu olmuştu. Apu Nahasapeemapetilon karakterini seslendiren Azaria bu yıl Ocak ayında görevinden ayrılmıştı.

The Simpsons Dublaj

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR