The Walking Dead Andrea Karakteri Neden Öldürüldu?

The Walking Dead Andrea Ölümü

The Walking Dead Andrea karakteri önemli rollerden birisi olmasına rağmen 3. sezonda öldürüldü. Ancak başlangıçta planlananlar daha farklıydı. Ne değişti ve neden değişti?

The Walking Dead Andrea Ölümü İçin Asıl Plan Neydi?

The Walking Dead’in Laurie Holden’ın hayat verdiği Andrea karakteri için planları aslında çizgi-romandan da yazılan senaryodan da -3. sezonda ölmesi- farklıydı. Rick’in orijinal grubunun önemli bir üyesi olan Andrea, 3. sezonda hikâyede önemli bir yer kaplamaya başlamıştı. Romantik bir ilişkiyi paylaştığı Vali karakterine karşı taraf değiştirmeye karar verdiğinde ölüm fermanını da imzalamış oldu. Yaptığının bir cezası olarak Vali, Andrea’yı bir aylakla beraber işkence odasına zincirlemişti. Andrea da ısırıldıktan sonra kendisini öldürmüştü.

The Walking Dead Andrea Ölümü

TWD Andrea’nın Çizgi Romanlardaki Hikâyesi

3. sezon finalinde Andrea’ya olanlar, senaryonun kaynağı olan çizgi-romanlardakiyle hiç mi hiç benzer değildi. The Walking Dead çizgi-romanlarında Andrea, Vali ile olan savaşından sağ kurtulmayı başarıp, Alexandria’ya gidiyor ve orada Negan’a karşı verilen savaşa katılıyor. Ayrıca, Fısıltı Savaşı da dahil olmak üzere çoğu savaşta önemli roller oynamaya devam ediyor. Bu süre zarfında Rick’in en güvenilir müttefiklerinden birisi oluyor ve ikili arasında romantik bir ilişki de başlıyor. Ancak, hikâyesi Fısıltı Savaşı sona erdikten kısa bir süre sonra TWD çizgi-romanının #186. sayısında bir aylak tarafından ısırılmasıyla sona eriyor.

The Walking Dead Andrea Ölümü

Ayrıca The Walking Dead dizisinin devamı niteliğindeki 10. sezon 16. bölümün ne zaman yayınlanacağını konu alan haberimize buradan göz atabilirsiniz.

The Walking Dead Andrea Karakteri Neden Öldürüldu? adlı haberin sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.